Trzymaj!

TRZYMAJWielokrotnie dawałem tu wyraz mojej niechęci do postanowień noworocznych („Postanowienia noworoczne”, „Noworocznym postanowieniom mówimy NIE!”, „Jedyne zobowiązanie noworoczne”, „Postanowienia nowodzienne”). Nie rozumiem, dlaczego akurat pierwszego stycznia a nie piątego maja należy przemieniać się ze złego pana Hyde’a w szanowanego doktora Jekylla. Moim zdaniem każda data jest dobra. Istnieje jednak inna, poważniejsza przyczyna nieskuteczności postanowień noworocznych, którą doskonale ilustruje następująca scenka z amerykańskiego serialu „Kroniki Seinfelda”:

Jerry i Elaine są na lotnisku i w wypożyczalni chcą odebrać zarezerwowany wcześniej samochód.

Jerry: Nie rozumiem… Zrobiłem rezerwację. Macie moją rezerwację?

Pracownik wypożyczalni: Tak, mamy. Niestety zabrakło samochodów.

Jerry: Ale rezerwacja służy trzymaniu tu samochodu. Po to macie moją rezerwację.

Pracownik wypożyczalni: Wiem, po co mamy rezerwacje.

Jerry: Nie sądzę, że wiesz. Gdybyś wiedział, miałbym teraz samochód. Wiesz, jak przyjmować rezerwację, ale nie wiesz, jak ją trzymać. A to jest tak naprawdę najważniejsze w rezerwacji… trzymanie.

Podobnie jest z postanowieniami noworocznymi. Ludzie wiedzą, jak je przyjmować, i wydaje im się, że to jest najważniejsze. Tymczasem istota polega na trzymaniu. Aż do skutku.

Pamiętaj: przyjąć rezerwację albo postanowienie noworoczne jest łatwo, ale cała sztuka polega na ich trzymaniu!

Trzymaj się w Nowym 2018 Roku!

10 myśli w temacie “Trzymaj!

 1. Też jestem przeciwnikiem postanowień noworocznych. Jednak myślę, że to nie data jest problemem, bo postanowienia robione 5 maja miałyby taki sam przebieg jak te ze stycznia. Ponieważ tak jak słusznie zauważył bohater „Kronik Seinfelda”, cały problem polega na trzymaniu się. W tym przypadku postanowień noworocznych.

  Polubienie

 2. @Piotr Szostak: Tak jest! Datę 5 maja podałem, żeby jeszcze raz wykpić cudowną moc 1 stycznia. Natomiast prawdziwy sekret tkwi w trzymaniu (się).

  Polubienie

 3. A jo jestem gorącym zwolennikiem postanowień noworocnyk. Bo pozirom na wos, ludzi, jak te postanowienia podejmujecie, a potem pękom ze śmiechu, jak nieudolnie próbujecie tyk postanowień przestrzegać. Ostomili ludzie! Piknie pytom – ryktujcie postanowień noworocnyk jak najwięcej! :D

  No a tak w ogóle zyce syćkim, coby 31 grudnia 2018 rocku mogli pedzieć: „Heeej! Pikny był ten rok!” :)

  Polubienie

 4. @owcarek podhalański: Dziękuję w imieniu ludzi, a Tobie życzę, żebyś w 2018 roku nie pękł ze śmiechu! ;-)

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.