Jedyne zobowiązanie noworoczne

Jestem zdecydowanym przeciwnikiem zobowiązań noworocznych. Nie zobowiązań jako takich, ale „noworocznych”. Uważam, że każda chwila jest dobra na podjęcie jakiegoś wyzwania i nie warto z tym czekać aż do 1 stycznia. To strata czasu i nadarzających się okazji.

Jeśli jednak chciałbyś do czegoś się zobowiązać, to mam dla ciebie najlepszą propozycję: jedyne zobowiązanie noworoczne, które, jeśli je zrealizujesz, odmieni całkowicie twoje życie. A oto ono:

Będę co tydzień wykonywał Przegląd Tygodniowy.

Innym słowy: raz w tygodniu poświecę godzinę na zastanowienie się, czego dokonałem w mijającym tygodniu, a do czego nie udało mi się zabrać i w związku z tym, co powinienem zaplanować na kolejny tydzień, żeby utrzymać kurs lub skierować swoje sprawy na właściwe tory.

Przegląd Tygodniowy jest kluczowym elementem praktycznie każdej metody skutecznego działania. Niezależnie od tego, czy należysz do grupy wyznawców GTD czy ZTD, czy systemu Autofocus, czy też spisujesz swoje sprawy na kartce przylepionej na lodówce, cotygodniowa chwila refleksji jest uznawana przez wszystkich za narzędzie warte każdej ceny. I słusznie!

Powtórzmy zatem wszyscy razem:

Będę co tydzień wykonywał Przegląd Tygodniowy.

2 myśli w temacie “Jedyne zobowiązanie noworoczne

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.