BBS #0095: Kurs Sztuki Kreatywnej Prezentacji

DOSKLEPU

Nie masz czasu czytać tego wpisu? To go posłuchaj! Tutaj albo w postaci podcastu Biznesu Bez Stresu dostępnego we wszystkich rozgłośniach od Apple po Spotify i YouTube!

MYLNEWIZ-500x500Czy ja za bardzo nie przesadzam? Jak jakiś dobry Samarytanin rozdaję za darmo wiedzę, którą nagromadziłem przez lata pracy w biznesie. Przyrzekam zatem, że dzisiejsza niespodzianka, którą jest Kurs Sztuki Kreatywnej Prezentacji, będzie ostatnim tego rodzaju prezentem… w 2020 roku. Co znajdziesz w tym kursie? Najlepiej wyjaśnia to wstęp do podręcznika:

Kurs Sztuki Kreatywnej Prezentacji nie ma ambicji być wyczerpującym kompendium wiedzy na temat PowerPointa, formatowania slajdów i ustawiania ich w optymalnej kolejności, dykcji i tempa mówienia, gestykulacji i sposobu poruszania się po scenie czy niezawodnych procedur przygotowania sprzętu. Tego wszystkiego dowiesz się z innych kursów i podręczników.

Natomiast nigdzie indziej nie znajdziesz tak szczegółowego studium przypadku. Zwykle autorzy materiałów edukacyjnych ograniczają się do omawiania jedynie wybranych fragmentów przykładowych prezentacji. Robią tak, żeby zilustrować poszczególne elementy prezenterskiego rzemiosła.

W ramach Kursu Sztuki Kreatywnej Prezentacji zapoznasz się z kompletną prezentacją, która miała za zadanie zrealizować konkretny cel i ten cel zrealizowała.

Czy to jest jedyny skuteczny format?

Absolutnie nie!

Czy kopiując to podejście, załatwisz każdą sprawę?

Z pewnością nie!

Styl prezentacji musi pasować do kontekstu, czyli do tego, kogo i do czego chcesz namówić i w jakich okolicznościach zamierzasz to uczynić.

W przypadku prezentacji „Głowa bez głowy, czyli dlaczego powinniśmy myśleć o myśleniu?” kontekstem była niezwykła, jedyna w swoim rodzaju książka „Mylneryki. Ilustrowany katalog błędów, skłonności i złudzeń poznawczych” mojego autorstwa, która wymagała adekwatnej, starannie skonstruowanej narracji oraz oryginalnej oprawy graficznej. Elementem kontekstu byli również widzowie – zaproszeni przez Jacka Santorskiego goście wywodzący się głównie z kręgu wykładowców, absolwentów i studentów Akademii Psychologii Przywództwa.

Zatem zaczynamy…

KURTYNA W GÓRĘ!

Otwórz w przeglądarce lub pobierz plik »»» kurs-skp.pdf ««« i korzystaj z wiedzy, którą udostępniam ci dziś za darmo!

A po przerobieniu kursu, kup „Mylneryki”!

DOSKLEPU

2 myśli w temacie “BBS #0095: Kurs Sztuki Kreatywnej Prezentacji

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.