GTD Summit – dzień 1

Pierwszą połowę dnia spędziłem na zwiedzaniu San Francisco. Przeszedłem pieszo – według wskazań odbiornika GPS wbudowanego w moją Nokię E71 – 25,4 km w ciągu 6,5 godziny, zrobiwszy w międzyczasie 127 zdjęć. Wycieczkę zakończyłem przejażdżką zabytkowym tramwajem wspinającym się po stromych uliczkach, na których kręcono najlepsze sekwencje pościgów samochodowych.

Zamiast paść na twarz, wykąpałem się i pobiegłem na wieczorek zapoznawczy GTD Summit. Kogo ja tam nie spotkałem! Byli między innymi:

  • David Allen z żoną Kathryn i większością załogi David Allen Company. Rzadko można spotkać tak serdeczną i emanującą dobrymi fluidami osobę jak Kathryn.
  • Robert Scoble (słynny Scobleizer), który wyglądał jak nowe wcielenie Merlina ze swoją superwypasioną lustrzanką Canona zatkniętą na szczycie jednonóżkowego statywu fotograficznego. Nawet w mroku imprezy zdjęcia robione tym sprzętem bez użycia lampy błyskowej charakteryzują się niesamowitą ostrością i znakomitym odwzorowaniem kolorów.
  • Eric Mack (twórca eProductivity dla Lotus Notes) z dwiema prześlicznymi córkami bliźniaczkami, które od wczesnej młodości przesiąknięte są ideami GTD, szczególnie że nie chodzą do szkoły, tylko ich edukacja przebiega w domu, pod okiem rodziców. Zgadzam się z Eric’iem, że to olbrzymie wyzwanie, któremu jednak towarzyszy równie duża satysfakcja.
  • Buzz Bruggeman (twórca programu ActiveWords) – trzeba go zobaczyć i zamienić z nim choć kilka słów, żeby zrozumieć, że jest człowiekiem niezwykłym.
  • Michał Śliwiński (twórca Nozbe) buszujący wśród gości przyjęcia ze swoją „dobrą nowiną”.
  • Wielu uczestników z wszystkich kontynentów, no może za wyjątkiem Antarktydy.

Po tym wieczorku zapoznawczym odetchnąłem z ulgą. Wcześniej obawiałem się, że z powodu kryzysu cała impreza nie wypali, ale myliłem się. Zjechały setki osób, z których większość zaopatrzona była we wszechobecne urządzenia notujące. Żadna informacja nam nie umykała, mimo nieograniczonej dostępności piwa i wina! :-)

4 myśli w temacie “GTD Summit – dzień 1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.