GTD Summit – dzień 2

To był już dzień w całości poświęcony GTD Summit – dzień, na który złożyły się:

 • Wspólne śniadanie integracyjne organizatorów, sponsorów, mówców, uczestników oraz przedstawicieli mediów papierowych i elektronicznych.
 • Słowo wstępne, wygłoszone przez Davida Allena, który wyraził radość z dojścia do skutku pierwszego GTD Summitu i nadzieję, że nie będzie to ostatnia taka impreza. Zwrócił także uwagę na fakt, że jego pierwsza książka „Getting Things Done” ukazała się tuż przed zamachami na World Trade Center, a wydanie trzeciej „Making It All Work” zbiegło się z obecnym kryzysem finansowym. Czy powinien w związku z tym przystępować do pisania kolejnego dzieła?

  David Allen
 • Wywiad, który z Davidem Allenem przeprowadził Guy Kawasaki.
 • Panel dyskusyjny pod tytułem „How the World Works – and Should We Care?”. Panel ten rozpoczęła znakomita, humorystyczno-refleksyjna prezentacja generała Randala D. „Randy” Fullharta na temat życia i dzieła Davida Allena.

  Randy Fullhart
 • Wspólny lunch integracyjny, podczas którego miałem okazję użalić się sławnemu reporterowi amerykańskiemu Jamesowi Fallowsowi (The Atlantic Monthly), że jego twierdzenie: „Kto lubi pisać, nie jest dobrym dziennikarzem.” unieszczęśliwiło mnie generalnie, ponieważ lubię pisać. Odpowiedział rezolutnie, że zawsze mogę przecież znielubić pisanie. :-) Wbrew ostatnim doniesieniom prasy, to nie prezydent Barack Obama może poszczycić się najmłodszym pisarzem przemówień, lecz Jimmy Carter, dla którego przemówienia pisał przed laty właśnie James Fallows.

  James Fallows
 • Dziewięć paneli dyskusyjnych (po trzy równolegle), z których wybrałem dla siebie kolejno: „Self-management as Strategy: GTD and Leadership”, „Innovation – Getting New Stuff Done” (rewelacyjnie poprowadzony przez Dave’a Logana, autora książki „Tribal Leadership”) i „Entrepreneurs and GTD – Making It Up and Making It Happen” (zdominowany przez Buzza Bruggemana, twórcę programu ActiveWords).
 • Sesja autografowa z mówcami, których książki były sprzedawane na minikiermaszu (David Allen, James Fallows, Marshall Goldsmith, Guy Kawasaki, Ron Kaufman, Dave Logan, Steve Leveen).
 • Wieczorek zapoznawczy przy winie, piwie i różnistych serach.
 • Wieczorek zapoznawczy dla członków GTD Connect – także przy winie, piwie i różnistych serach.

Poza tym przez cały czas, w oddzielnej sali trwały prezentacje produktów sponsorów (w tym polskiego systemu GTD Nozbe, którego twórca Michał Śliwiński dwoił się i troił) oraz sesje szkoleniowe prowadzone przez trenerów David Allen Company.

Gdybym narzekał na brak wrażeń, to zapewne wyrósłby mi pypeć na języku, więc nie narzekam, tylko idę schłodzić emocje do hotelowego basenu.

Do jutra!

3 myśli w temacie “GTD Summit – dzień 2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.