BBS #0150: Przebieg 2021

Nie masz czasu czytać tego wpisu? To go posłuchaj! Tutaj albo w postaci podcastu Biznesu Bez Stresu dostępnego we wszystkich rozgłośniach od „Apple” po „Spotify” i „YouTube”!

BIEG2021H1-150x150Jak co roku czas na podsumowanie moich sportowych wyczynów. Dwanaście miesięcy temu rzuciłem sobie wyzwanie: przebiec 1500 kilometrów. Roczny dystans, do którego nigdy jeszcze się nie zbliżyłem. Nawet w maratońskim 2011 roku. W kolejnych wpisach relacjonowałem moje postępy, a dziś mam zaszczyt podać wynik ostateczny:

1616 kilometrów

BIEG2021MC-1920x1080

Gdybym od początku nie zaatakował mojego wyzwania z pewną przesadą, nie osiągnąłbym zamierzonego rezultatu. Po raz kolejny w moim życiu sprawdziła się zasada, że warto na początku się zmobilizować, żeby potem mieć zapas na to, co nieprzewidywalne. A trudno przecież było przewidzieć listopadową wykałaczkę w moim udzie i ból prawej łydki.

Na wykresie wyraźnie widać, że nachylenie zielonej linii w listopadzie i grudniu stało się mniejsze od nachylenia niebieskiej linii wyznaczającej plan. Gdybym nie miał zapasu, nie dobiegłbym do celu.

A co na innych frontach? Skromny, w sumie 10-godzinny windsurfing dla utrzymania formy i pierwsze ślizgi na desce z napędem elektrycznym. Z basenu w tych pandemicznych czasach całkowicie zrezygnowałem.

W 2022 roku nie planuję bić rekordów. Chcę utrzymać komfortowy reżim 8-kilometrowych przebieżek co drugi, maksimum trzeci dzień. Roczny dystans 1200 kilometrów w pełni mnie zadowoli, a jeśli uda się więcej, to świetnie! Być może większy nacisk położę na ćwiczenia siłowe, które dotychczas nieco lekceważyłem.

A ty? Czy pobiegniesz w 2022 roku razem ze mną?

ZOSTAN-PATRONEM-BBS-2000x200

4 myśli w temacie “BBS #0150: Przebieg 2021

  1. @TesTeq serdeczne gratulacje. Rewelacyjne osiągnięcie pokazujące żelazną konsekwencję i świetne planowanie. Pozostaje mi życzyć dużo zdrowia, wysokiej formy i realizacji planów również w tym roku oraz wielu wpisów z tych aktywności. To bardzo motywuje do działania. Dziękuję za całoroczne sportowe wsparcie.
    Oczywiście biegnę z Tobą.

    Polubienie

  2. Podziwiam. Ja tylko 492km w tym roku, ale itak jestem z siebie dumny bo to moj zyciowy rekord.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.