Przepis na sukces w szkole

Jeśli chcesz lekko, bez stresu i z pozytywnym wynikiem przebrnąć przez szkołę, zapoznaj się z kilkoma zebranymi w tym wpisie radami, które już wcześniej pojawiały się na łamach BIZNESU BEZ STRESU. Zastosowanie tych sposobów pozwoliło mi bezproblemowo ukończyć szkołę podstawową, liceum, dostać się na studia, obronić w terminie pracę magisterską i zająć się działalnością, którą lubię i za którą wiele osób chętnie mnie wynagradza.

Zanim jednak przejdę do moich rad, muszę podkreślić jedną, bardzo ważną sprawę, o której też już kiedyś pisałem. Pamiętaj, że człowiek sukcesu:

  • Szuka w sobie siły, by zaakceptować to, czego zmienić nie sposób.
  • Szuka w sobie odwagi, aby zmieniać to, co można poprawić.
  • Szuka w sobie mądrości, która pozwoli mu odróżnić te dwie kategorie spraw.

A teraz mój przepis, jak osiągnąć sukces w szkole:

  1. Ułóż swój ramowy plan dnia uwzględniający tygodniowy rozkład zajęć w szkole, zajęcia pozalekcyjne, czas na odrabianie lekcji i, co najważniejsze, czas na sport, rozrywkę i odpoczynek. Mój plan dnia wygląda tak: Mój plan dnia, ale oczywiście nie musisz wstawać o 4:45 rano. Wystarczy, że nie będziesz spóźniał się na pierwszą lekcję.
  2. Konsekwentnie stosuj procedurę odrabiania lekcji: POL 2.0 – Procedura Odrabiania Lekcji wersja 2.0. Nie da się ukryć, że odrabianie lekcji zajmuje więcej czasu niż nic-nie-robienie, ale jeśli twoim celem jest nic-nie-robienie, to nie zawracaj sobie głowy czytaniem BIZNESU BEZ STRESU, bo twoje życie będzie albo żałosne, albo pełne stresu.
  3. Weź kartkę papieru i stwórz swój kompaktowy kalendarz, taki jak ten, który zaproponowałem 2 lata temu: Kompaktowy kalendarz 2008/2009. Notując w nim terminy sprawdzianów i większych prac domowych, będziesz miał pełny przegląd czekających cię zadań. Nie przygotowałem w tym roku odpowiedniego pliku PDF, ponieważ uważam, że samodzielne sporządzenie kalendarza umożliwi ci przyjrzenie się całemu rokowi szkolnemu i zdanie sobie sprawy, ile czasu masz przed sobą – do wykorzystania lub stracenia.
  4. Zastosuj zasłonę dymną (Zasłona dymna w szkole), żeby poświęcić swój czas na to, co cię naprawdę interesuje, wiedząc, że pozostałe sprawy (przedmioty szkolne) toczą się właściwymi torami.

Powodzenia!

I tylko nie mów: „Nie dziękuję.”

Ludziom sukcesu podziękowania nie szkodzą!

2 myśli w temacie “Przepis na sukces w szkole

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.