Najlepsza opcja

WAGA-150x150W mojej książce „Teraz! Jak już dziś zmienić jutro?” zawarłem najskuteczniejsze znane mi metody, jak spośród wielu dostępnych opcji wybrać tę najlepszą, żeby później nie żałować podjętej decyzji. Nie wspomniałem tylko o jednym z kryteriów, które w większości sytuacji okazuje się kluczowe.

Bo możesz zebrać mnóstwo faktów, sporządzić na ich podstawie krótką tabelę porównawczą, zastanowić się, co się stanie i co się nie stanie, jeśli podejmiesz daną decyzję i… nadal być w kropce. Skoro opcje, które masz do wyboru, nie różnią się zbytnio i nie ma znaczenia, którą wybierzesz, możesz wówczas rzucić monetą i zdać się na ślepy los.

Ale zanim rzucisz monetą, weź pod uwagę jeszcze jedno bardzo ważne kryterium:

Która opcja ma szansę zapewnić ci najwięcej opcji w przyszłości?

Jakiś przykład? Niech to będzie zakup samochodu.

Powiedzmy, że wybrałeś już markę i segment cenowy, ale nie możesz się zdecydować, czy kupić wersję „limuzyna”, czy „kombi”. Limuzyna wygląda bardziej dystyngowanie i z pewnością będzie się podobała teściowej, kombi zaś przypomina zwykły dostawczak. I w tym miejscu, całe na biało, wchodzi kryterium liczby przyszłych opcji. Kupując limuzynę, zaimponujesz teściowej i pokażesz sąsiadowi, że stać cię na samochód mniej praktyczny niż kombi. Kupując kombi, zmieścisz w nim zarówno teściową, jak i rower, stolik na działkę, a nawet deskę windsurfingową. Oczywiście rower i deskę możesz wozić na dachu limuzyny, ale w przypadku kombi masz dwie opcje do wyboru.

Myślę, że inne przykłady opcji, która daje najwięcej opcji, jesteś w stanie samodzielnie podać, więc nie będę tu lał wody jak jakaś sztuczna inteligencja.

Pamiętaj: kupując mieszkanie, wybierając szkołę dla dziecka lub pracę dla siebie oraz decydując w wielu innych sprawach, zawsze bierz pod uwagę liczbę i jakość przyszłych opcji, które może ci zapewnić każda z rozważanych przez ciebie opcji. Good luck!

WSTAP-DO-DCK-2000x200

ZOSTAN-PATRONEM-BBS-2000x200

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.