Paradoks sztuki zatrudniania

ZLUDZENIA-W-NEGOCJACJACH-150x150Zatrudnianie pracowników jest zazwyczaj sporym wyzwaniem. Szczególnie na początku biznesowej drogi każdego przedsiębiorcy. Bo co zrobisz, jeżeli zatrudnisz niewłaściwą osobę? Jeśli nowy pracownik nie będzie pasował do zadań, które chciałeś mu powierzyć? Albo wyjdzie szydło z worka, że jest strasznym Januszem? Albo zacznie wynosić do domu przysłowiowe ołówki? Okazuje się, że w tej sprawie działa niezwykły paradoks:

Jesteś tym lepszy w sztuce zatrudniania pracowników, im skuteczniej umiesz ich zwalniać.

Brzmi to paradoksalnie i nieco okrutnie, ale ma swoje głębokie uzasadnienie.

Jeśli potrafisz bez żalu, spokojnie, kulturalnie i uprzejmie, a jednocześnie stanowczo i asertywnie, nie wdając się w zbędne dyskusje, rozstawać się z ludźmi, to nie odczuwasz paraliżującej presji, żeby przypadkiem się nie pomylić podczas ich zatrudniania. Twój poziom stresu jest niższy, ponieważ doskonale wiesz, co i jak zrobić, jeśli okaże się, że popełniłeś błąd.

I nie, nie chodzi mi o to, żebyś już podczas rozmowy rekrutacyjnej kombinował, jakby tu zwolnić kandydata, ale o ten luz wynikający z wewnętrznego przyzwolenia na pomyłkę.

Pamiętaj: jednym z filarów sztuki zatrudniania jest biegłość w sztuce zwalniania! Powodzenia!

WSTAP-DO-DCK-2000x200

ZOSTAN-PATRONEM-BBS-2000x200

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.