BBS #0181: Jesteś tym, co ciągle powtarzasz!

Nie masz czasu czytać tego wpisu? To go posłuchaj! Tutaj albo w postaci podcastu Biznesu Bez Stresu dostępnego we wszystkich rozgłośniach od „Apple” po „Spotify” i „YouTube”!

BIEG2021H1-150x150Czas podsumować trzy kwartały tegorocznego biegania. W 2022 roku postanowiłem przebiec 1200 kilometrów, czyli średnio 100 kilometrów miesięcznie. Do 31 stycznia wszystko szło zgodnie z planem, ale tego dnia skręciłem prawą kostkę. Do biegania wróciłem w marcu i zacząłem pracowicie nadrabiać stracony dystans.

Po dziewięciu miesiącach biegania powinienem zgodnie z planem pokonać już 900 kilometrów. A ile pokonałem? 944 kilometry! Głównie dzięki wariackiemu czerwcowi, kiedy to przebiegłem 152 kilometry.

BIEG2022M9-1920x1080

Jeśli myślisz, że przebieganie ośmiu kilometrów co dwa dni uważam za jakiś heroiczny wyczyn, to się grubo mylisz. Nic z tych rzeczy. Ja po prostu jestem biegaczem. Bo człowiek staje się tym, co ciągle powtarza. Pisarz jest pisarzem, bo ciągle pisze, piłkarz piłkarzem, bo ciągle kopie piłkę, skrzypek skrzypkiem, bo ciągle gra na skrzypcach. I tak dalej, i tak dalej. Nie zostaniesz biegaczem, jeśli wszystkim, co w tym celu robisz, jest kibicowanie maratończykom. Samo czytanie książek nie sprawi, że zostaniesz pisarzem. Trening piłkarza nie polega na śledzeniu Roberta Lewandowskiego na Instagramie, a codzienne oglądanie „Skrzypka na dachu” nie uczni cię skrzypkiem. Żeby kimś zostać, musisz ciągle robić to, co taki ktoś robi.

Przy okazji pamiętaj, że lata składają się z miesięcy, miesiące z dni, dni z godzin, godziny z minut, a minuty z sekund. Idąc zatem w odwrotnym kierunku, to, co robisz w każdej sekundzie, składa się na to, co robisz w każdej minucie, a to z kolei na to, co robisz w każdej godzinie, a to z kolei na to, co robisz każdego dnia, a to z kolei na to, co robisz przez cały miesiąc, a to z kolei na to, co robisz przez cały rok. I następny, i następny.

Czaisz?

No to do roboty, jeśli chcesz być kimś! Biegaczem, pisarzem, piłkarzem, skrzypkiem czy kimkolwiek. Jesteś tym, co ciągle powtarzasz! Ot, i cała filozofia.

ZOSTAN-PATRONEM-BBS-2000x200

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.