BBS #0050: Wielka Tajemnica Sukcesu

Nie masz czasu czytać tego wpisu, to go posłuchaj! Tutaj albo w postaci podcastu Biznesu Bez Stresu dostępnego we wszystkich rozgłośniach od Apple po Spotify i YouTube!

helbombaDziś, w pięćdziesiątym, jubileuszowym odcinku podcastu Biznesu Bez Stresu BOMBA! Zdradzę ci Wielką Tajemnicę Sukcesu. Mojego oraz wielu innych ludzi, którzy osiągneli to, o czym marzyli. Ludzi takich, jak Bill Gates, Steve Jobs, Elon Musk, Michał Szafrański i Michał Śliwiński.

Bardzo często spotykam się z opinią, że człowiek sukcesu to ma dobrze, ponieważ może wreszcie robić to, co jest ważne dla niego. Że nie traci czasu na bzdety, które przypadają w udziale tym, którym droga do celu wydaje się daleka.

Tymczasem prawda jest zgoła odmienna i stanowi właśnie tę tytułową Wielką Tajemnicę Sukcesu. Oto ona:

Sukces wynika z inwestowania czasu, a nie jego tracenia.

INW-CZAS

To nie jest tak, że Bill Gates, Steve Jobs, Elon Musk, Michał Szafrański i Michał Śliwiński mogli sobie pozwolić na luksus inwestowania czasu dopiero wtedy, kiedy odnieśli sukces. Oni odnieśli sukces dlatego, że wcześniej nie tracili cennych godzin na ploteczki, głupie seriale i włóczenie się po galeriach handlowych. Siadali przed komputerem i robili to, co ich zdaniem należało zrobić, a nie to, co dałoby im chwilową przyjemność. Skupiali się na optymalnym wykorzystywaniu mijających bezpowrotnie minut.

Ale nie zrozummy się źle: Wielka Tajemnica Sukcesu nie polega na zarzynaniu się bez chwili odpoczynku. Sen i relaks są bardzo ważne, nie można o nich zapominać. Istotne jest regularne zbliżanie się do swoich celów, a nie do celów narzuconych przez kogoś innego.

Powtórz zatem razem ze mną jeszcze raz:

Sukces wynika z inwestowania czasu, a nie jego tracenia.

I zacznij inwestować!

Jedna myśl w temacie “BBS #0050: Wielka Tajemnica Sukcesu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.