Czteroćwiartkowa Wigilia

WIGILIA4W hollywoodzkim przemyśle filmowym istnieje takie określenie: „four-quadrant movie”, czyli „czteroćwiartkowy film”. Odnosi się ono do filmów, które są oglądane z przyjemnością przez wszystkich. Mądrale z Hollywoodu podzielili kinowe audytorium na cztery grupy zgodnie z dwiema liniami podziału: na kobiety i mężczyzn oraz na ludzi poniżej i powyżej 25 roku życia. Filmy familijne są typowym przekładem „czteroćwiartkowców”, ale nie tylko one. Zdarzają się też czteroćwiartkowe komedie romantyczne i horrory.

Twoje zadanie na dziś jest następujące:

Spraw, by twoja Wigilia była czteroćwiartkowa!

Postaraj się, żeby podczas wieczerzy wszyscy czuli się dobrze. I babcia Helenka, i wujek Staszek, i zbuntowana Sandra o mrocznym, gotyckim spojrzeniu, i Jaś dokazujący pod choinką w oczekiwaniu na prezenty. Nie kłóć się, nie usiłuj im wtłoczyć swoich poglądów politycznych i chociaż raz w roku nie oceniaj ich wyborów życiowych. Po prostu z nimi bądź.

O to Cię proszę i tego Ci życzę w tym szczególnym dniu, kiedy na niebie pojawi się tradycyjna pierwsza gwiazdka.

3 myśli w temacie “Czteroćwiartkowa Wigilia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.