Na co się dzisiaj cieszysz?

NACOBBSKsiążkę Erika Bertranda Larssena „Bez litości. Poznaj moc treningu mentalnego” polecił mi podczas wywiadu telewizyjnego jeden z polskich lekkoatletów startujących w tegorocznych Mistrzostwach Europy w Berlinie. Zdanie, które w niej znalazłem „ustawia mi” teraz każdy dzień. Wisi przy moim łóżku i napełnia mnie energią, żebym z entuzjazmem wstał i zrobił choć tę jedną rzecz, która wywołuje uśmiech na mojej twarzy.

„Na co się dzisiaj cieszysz?” to pytanie, które daje mi możliwość dostrzeżenia słonecznego promyka w najpochmurniejszym nawet, jesiennym dniu. A jeśli tych promyków jest więcej, to wybieram ten najjaśniejszy, żeby skupić swoje wysiłki na ogrzaniu się w jego cieple.

O czym jeszcze jest książka „Bez litości”? Pokaźna jej część dotyczy wizualizacji. Warto ten fragment przeczytać i zastosować przedstawione w nim metody zdobywania pewności siebie – szczególnie przed wystąpieniami publicznymi.

Szkoda, że autor tak wiele miejsca poświęcił autoreklamie, ale wybaczam mu to z całego serca, ponieważ pytanie „Na co się dzisiaj cieszysz?” czyni w moim przypadku cuda.

Jeśli chcesz poeksperymentować i sprawdzić, czy pozytywny, poranny trening mentalny pomoże również i tobie, wydrukuj i powieś przy łóżku plakat, który przygotowałem specjalnie dla ciebie za pomocą witryny Put Words Between Buns:

NACOBBS

Niech odpowiedź na pytanie „Na co się dzisiaj cieszysz?” rozświetla od teraz każdy twój dzień!

2 myśli w temacie “Na co się dzisiaj cieszysz?

  1. Hasło trafne, ale plakat kojarzy się z tą amerykańską bułą, co to od niej, panie dziejku, tyją w jednych globalnych wioskach bardziej, a w innych mniej…

    Ja poproszę o ładnie wystylizowane K-2… – samo, nie w ramach gąbczastego papu! ;p

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.