Krzycz do studni!

STUDNIAPrawdziwe studnie odchodzą w przeszłość. Są już tylko zabytkami. Wypierają je pompy i wodociągi. Prawdziwe studnie, czyli takie okrągłe dziury w ziemi, których ściany wyłożono kamieniami albo cegłami, albo umocniono betonowymi kręgami. Takie z drewnianym daszkiem, pod którym zamocowany jest kołowrót z łańcuchem i wiadrem na końcu. Dlaczego tak się rozczulam nad ich losem? Dlatego, że każdy przedsiębiorca powinien zrozumieć fundamentalną prawdę, którą tylko studnia może mu zdradzić.

Jaka to prawda?

Jeśli podczas wakacyjnego wyjazdu natkniesz się na taką zabytkową studnię, nachyl się nad nią i posłuchaj.

Nie ruszaj się i słuchaj uważnie.

Co usłyszysz?

Nic!

I to jest ta prawda, którą zdradzi ci studnia.

Studnia nie odpowie ci, jeśli do niej nie krzykniesz.

Podobnie jest w biznesie. Jeśli nie krzykniesz w kierunku swoich klientów, nie odpowiedzą ci. Będą cichutko sobie siedzieli na dnie swojej studni, nie wiedząc, że ty stoisz na górze i na próżno strzyżesz uszami.

Pamiętaj:

Musisz krzyknąć do studni, żeby odpowiedziała ci echem!

Pamiętaj też, że jeśli będziesz się darł bez wytchnienia, to nie usłyszysz odpowiedzi, więc powinieneś tonować natężenie swoich działań marketingowych.

Powodzenia!

4 myśli w temacie “Krzycz do studni!

 1. @TesTequ, to jest bardzo ciekawe i inspirujące spostrzeżenie. Bardzo Ci za nie dziękuję.
  Od kilkunastu lat twierdziłem, że najlepszą metodą marketingu są w moim przypadku polecenia, czyli tzw. „marketing szeptany”. I dopiero na podstawie Twojej trafnej metafory zdałem sobie sprawę, że mimo teoretycznego połączenia w obiegu całej wody na Ziemi – jedna studnia do drugiej nic nie mówi. :)

  Polubienie

 2. @Kuba Dirska: Cieszę się, że pomogłem. Marketing szeptany jest świetny, ale jeżeli chcemy szybko zwiększyć swój zasięg, musimy pokrzyczeć. Świetne spostrzeżenie o braku komunikacji pomiędzy studniami!

  Polubienie

 3. Hmm, brak komunikacji między studniami, mówicie Panowie…
  No to wykopcie swoją studnię kilka metrów od studni sąsiada i zacznijcie albo intensywnie wypompowywać z niej wodę albo wpuszczać tam ścieki (bezpłatna metoda utylizacji ścieków na wielu wsiach w PL).

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.