Świąteczny spokój umysłu

CHOINKA„Żeby beztrosko spędzać czas z przyjaciółmi albo godzinami spacerować bez celu, wsłuchując się w szum fal, musisz dokładnie wiedzieć: (1) gdzie zapisałeś wszystkie sprawy, które wymagają twojego działania, (2) co dokładnie jest do zrobienia i (3) że sprawy te mogą poczekać, aż się nimi zajmiesz.” – David Allen, twórca metody Getting Things Done (GTD)

Ten niezwykły spokój umysłu bierze się stąd, że obowiązek pamiętania o swoich zamierzeniach powierzyłeś systemowi GTD. Nie musisz więc się martwić, że o czymś zapomnisz. Gdy wszystko masz wyklarowane i zapisane, wiesz, czego możesz nie robić, i dzięki temu zyskujesz wolność pełnego oddania się zajęciom, na które masz ochotę.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzę ci osiągnięcia takiego właśnie spokojnego stanu umysłu zarówno przy wigilijnym stole, jak i w całym twoim przyszłym życiu. Być może uda ci się to osiągnąć bez GTD, ale wykorzystując tę metodę, podążysz sprawdzonym szlakiem wyznaczonym przez Davida Allena!

6 myśli w temacie “Świąteczny spokój umysłu

 1. A czy w warunkach użytkowania GTD jest zapis, że nazwisko twórcy trzeba inwokować za każdym razem, kiedy tylko powołujemy się na metodę?…;)

  Jeśli zaś ktoś sobie coś zmodyfikuje, wówczas co – lepiej mówić, że działamy na motywach GTD bez wspominania godności twórcy, czy też na wszelki wypadek nie przyznawać się ani do jednego, ani do drugiego? ;roll;

  Polubienie

 2. @a_cappella: Odpowiem tak: Merlin Mann, który swego czasu był wielkim entuzjastą GTD (GTD jest znakiem towarowym zastrzeżonym przez David Allen Company), w pewnym momencie zaczął za każdym razem mówić to, co napisałem w nawiasie. Tak, to jest nazwa zastrzeżona, ale Merlin w ten sposób szyderczo protestował przeciwko postawie firmy, której menedżerowie postanowili wysyłać do ENTUZJASTÓW metody listy z upomnieniami, że ci nadużywają znaku towarowego dla własnych, niecnych celów. Entuzjazm opadł, wiralność zmalała, ale utrzymany został „profesjonalny image”. Decyzja biznesowa, którą ja na swój sposób respektuję.

  Polubione przez 1 osoba

 3. I jo Blogowemu Gaździe i Blogowym Gościom zyce, coby te Święta były tak jak TesTeqeckowy biznes – bez stresu. Za to pełne przyjemności i małyk i duzyk radości :)

  Polubione przez 1 osoba

 4. @owcarek podalański: Dziękuję Ci bardzo i wzajemnie życzę, żeby w Twojej Budzie zawsze było gwarno, wesoło i dostatnio.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.