Anioł to człowiek

ANGEL5Ten wpis kończy „anielską” serię w Biznesie Bez Stresu i zawiera cytaty wychodzące poza główną tematykę książki Jasona Calacanisa „Angel: How to Invest in Technology Startups”. Moim zdaniem mogą się one przydać każdemu, nie tylko obecnym i przyszłym aniołom biznesu.

Moja definicja kosztu utraconych możliwości to „zyski, które tracisz w wyniku błędnego gospodarowania swoim czasem”.

(Jason Calacanis, „Angel”, Amazon Kindle location 806)

Kiedy znajdziesz się w totalnie frustrującej sytuacji, zastosuj technikę, której nauczyłem się z książki Marka Goulstona „Just Listen”. W skrócie radzi on, żeby w takiej chwili ostudzić swoje emocje, mówiąc kolejno: „O, k…a!”, „O, mój Boże!”, „O, Jezu!”, „No cóż…” i na końcu „Okej.”

(Jason Calacanis, „Angel”, Amazon Kindle location 2621)

Są w życiu rzeczy, nad którymi masz kontrolę, rzeczy, nad którymi nie masz kontroli i rzeczy, które kontrolujesz tylko częściowo. Najlepiej jest kierować swój wysiłek na te sprawy, nad którymi masz pełną kontrolę, takie jak twoja wiedza i pracowitość. Jeśli będziesz nieprzerwanie się uczył i ciężko pracował (…), to w twoim życiu zdarzy się wiele dobrego.

(Jason Calacanis, „Angel”, Amazon Kindle location 2652)

Budowanie ogólnych teorii na temat działania złożonych i nieprzewidywalnych systemów ma dla nas – ludzi – zasadnicze znaczenie, ponieważ jesteśmy tylko małymi przerażonymi robaczkami odliczającymi dni do swojej śmierci, siedzącymi na jakiejś skale krążącej wokół jednego z bilionów słońc w przypadkowym wszechświecie, o którym tak mało wiemy.

(Jason Calacanis, „Angel”, Amazon Kindle location 2862)

Życie jest przypadkowe, ale szczęście nie. „Szczęściarze” otaczają się ludźmi sukcesu i podejmują kolejne wyzwania. To nie jest trudne ani niemożliwe. Wymaga tylko pracy. Weź się do roboty! Zaufaj mi i po prostu weź się do roboty!

(Jason Calacanis, „Angel”, Amazon Kindle location 3147)

I na koniec cytat opisujący również moją – opartą na ostrożnym umiarkowaniu – strategię życiową i inwestycyjną. Strategię, na której nigdy się nie zawiodłem:

„Bogacą się ci, którzy sprzedają zbyt wcześnie.”

(Jason Calacanis, „Angel”, Amazon Kindle location 718)

5 myśli w temacie “Anioł to człowiek

 1. „W skrócie radzi on, żeby w takiej chwili ostudzić swoje emocje, mówiąc kolejno: ‚O, k…a!’, ‚O, mój Boże!’, ‚O, Jezu!’, ‚No cóż…’ i na końcu ‚Okej.'”

  A to u ceprów. Natomiast u góroli to bedzie: „Krucafuks!”, „Na mój dusiu!”, „O, Jezusicku!”, „Niekze ta” i na koniec „Tyz piknie”.

  Polubienie

 2. „Jeśli będziesz nieprzerwanie się uczył i ciężko pracował (…), to w twoim życiu zdarzy się wiele dobrego.”
  i
  „Szczęściarze” otaczają się ludźmi sukcesu i podejmują kolejne wyzwania.”
  .
  Cóż, nie urodził się u nas Martin Luter, zostaliśmy w kręgu przeświadczenia, że prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne, niż bogaty trafi do nieba. Mało kto zauważył w tym presję na oddawanie majątku kościołowi przed śmiercią. Pominę cisnące się na usta przymiotniki wartościujące tę presję.
  Dorobiliśmy się aksjomatu o równych żołądkach.
  Natomiast zasada, że profity są wprost proporcjonalne do poprzedzającego je wysiłku, nie przebiła się do powszechnej świadomości.
  Drugie zdanie też nie ma wzięcia w PL. Obserwujemy powszechne otaczanie się miernotami, wśród których można brylować. Powiedzenie o kimś „biedny, bo głupi lub głupi, bo biedny” spotyka się z ostracyzmem.
  Dlatego cieszę się, że z dowodem osobistym i pełnym bakiem mogę w każdej chwili wyjechać na lewą stronę mapy Europy, żeby pobyć w środowisku innych wartości.
  Tych, którzy mi to chcą odebrać wysłałbym w przeciwnym kierunku.
  Na zawsze.

  Polubienie

 3. @Orginal_Replica: Tak, otwarcie granic to poważne zagrożenie dla ideologii zdawania się na wyroki Boże i czekania na mannę z nieba. Dlatego dążenie do ograniczenia „przez tę zdradziecką Unię” możliwości podróżowania nie wydaje się wcale takie niewyobrażalne.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.