3 sprawy

3SPRAWYOd początku roku do wczoraj minęły 172 dni. Jeśli pomnożysz 172 przez 3 wyjdzie ci ni mniej, ni więcej, tylko 516. Od dziś do 31 grudnia masz jeszcze przed sobą 193 nowe, nieśmigane dni. 193 razy 3 to 579. Dlaczego o tym piszę?

Otóż w lipcu 2009 roku na łamach Biznesu Bez Stresu opublikowałem Wakacyjny kurs ZTD (Zen To Done Leo Babauty), który stał się jednym z największych przebojów mojego blogu. Kluczowym nawykiem metody ZTD jest codzienne wyznaczanie sobie 3 najważniejszych spraw do załatwienia (MIT = Most Important Task). I bezkompromisowe ich załatwianie.

3 sprawy dziennie mogą się wydawać skromnym wyzwaniem, ale weź pod uwagę, że mowa tu o 3 najważniejszych sprawach. Gdy się z nimi uporasz, możesz przecież zająć się czwartym i piątym zadaniem albo posprzątać na biurku, zamiast od razu zalec na kanapie przed telewizorem lub zanurzyć się w odmętach internetu.

Wróćmy jednak do głównej myśli tego wpisu: jeśli codziennie skutecznie załatwiasz 3 ważne sprawy, to przez rok rozwiązujesz ponad tysiąc istotnych problemów! Aż trudno uwierzyć, prawda?

Od 1 stycznia do wczoraj miałeś okazję uporać się z 516 MIT-ami. Jeśli ci się udało, serdecznie gratuluję! Jeśli jednak dotychczas nie podchodziłeś do swojego życia tak metodycznie, wyznacz sobie dziś 3 najważniejsze sprawy do załatwienia. I je załatw, żeby nie wiem co. Jutro też tak zrób. I przez kolejne dni. W ten sposób do końca roku usuniesz ze swojej drogi aż 579 przeszkód! Czyż to nie piękna perspektywa?

A jeśli za jeden ze swoich MIT-ów uznasz podarowanie przyjaciółce lub przyjacielowi książki „Teraz! Jak już dziś zmienić jutro?”, to twoja załatwiona sprawa stanie się jednocześnie dobrym uczynkiem! ;-)

2 myśli w temacie “3 sprawy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.