Z dymem

zdymemChcę ci podarować 900 złotych. Miesięcznie. Dodatkowej emerytury. Bez podwyższonych składek, formularzy i podobnych dyrdymałów. Brzęczącą kasiorkę na twoim koncie, a nie w żadnym ZUSie czy filarze. Skąd te pieniądze?

Niestety ten wpis jest przeznaczony tylko dla palaczy, bo jedynie oni są na tyle bogaci, żeby systematycznie puszczać z dymem 900 złotych swojej przyszłej emerytury. Dlaczego właśnie 900?

Jeżeli przyjmiemy, że pracujesz i palisz przez 40 lat jedną paczkę dziennie, to do 65 roku życia wydasz na papierosy:

40 lat * 365 dni * 15 zł = 219 000 złotych

Jeżeli przyjmiemy, że po przejściu na emeryturę ludzie przeciętnie żyją 20 lat, to przez ten czas będziesz mógł sobie co miesiąc wypłacać:

219 000 zł / 20 lat / 12 miesięcy = 912 złotych i 50 groszy

To jest właśnie skala twojego marnotrawstwa, drogi palaczu, który przy papierosku wściekasz się, że tyle ci zabierają na ZUS i że potem dostaniesz tak niską emeryturę.

Jeśli chcesz jeszcze większej motywacji do rzucenia tego śmierdzącego dziadostwa, weź pod uwagę, że być może palisz dwie paczki dziennie, że twoje oszczędności będą oprocentowane przez te lata i że nie wydasz masy pieniędzy na leczenie chronicznych nieżytów i innych świństw, którym sprzyja palenie.

Skończ dziś z dymem! Nie bądź parowozem!

Polub moją książkę „Teraz!” na Facebooku!

8 myśli w temacie “Z dymem

 1. Znam kilkoro byłych palaczy. Na pytanie:czy po rzuceniu tego świństwa zostaje im więcej pieniędzy w portfelu? -przeważnie słyszałem odpowiedź, że nie.Dziwne. Wydaje mi się, że nie potrafimy oszczędzać. :-(

  Polubienie

 2. @Grzegorz: A wystarczy postawić na parapecie pudełko po butach i codziennie wkładać do niego 10 lub 20 złotych… Dawno, dawno temu mój tata zebrał w ten sposób pieniądze na zakup samochodu…

  Polubienie

 3. Pobawiłem się trochę i zwiększyłem nieco kwotę.oszczędności. Niesamowite. Tak niewiele trzeba, aby w jesienie życia znaleźć się w „elicie finansowej” społeczeństwa.
  40 lat * 365 dni * 69 PLN = 1 007 400 PLN
  MILION!!!

  Polubienie

 4. @Grzegorz: Mnożenie jest ciekawym działaniem. 69 złotych dziennie to sporo. To musiałyby być wyjątkowo drogie papierosy. Bo wpis dotyczy przede wszystkim porzucenia głupiego, kosztownego nałogu.

  Polubienie

 5. ha! genialny wpis, ja paliłem przez jakieś 8 lat, rzuciłem po zerwaniu z moją wielką pierwszą miłością, oczywiście oprócz benefitów typu: więcej kasy i lepszy smak i powonienie (jak ten świeży razowy chlebek smakuje!!!), to co od razu uderzyło mnie jak kij baseballowy w potylice to nadmiar (tak, nadmiar!!!) czasu jaki się wygenerował w ciągu dnia, 20 petów x 5 minut = prawie 2h extra, wolałbym walić ciężkie dragi niż katować się tym dziadostwem (jeśli musiałbym wybierać), papierosy zupełnie nic nie wnoszą do życia, zupełnie nic, tylko z japy wali i zabijają nas od wewnątrz

  Polubienie

 6. @hobbit: Zupełnie pominąłem aspekt czasowy i zapachowy! Może dlatego, że sam nigdy nie paliłem, więc nie przychodzą mi do głowy wszystkie zyski wynikające z rzucenia papierosów. Dzięki za uzupełnienie!

  Polubienie

 7. Sama nigdy (nie próbowałam… ), w bliskim otoczeniu nikt
  Nie cierpię, głowa mnie boli od cudzego dymu czy nawet tylko zapachu, oczy się łzawią…
  Nie rozumiem, choć przyjmuję do wiadomości istnienie „mentalności kawa + papieros”… Ponadczasowej, niekiedy wspinającej się nawet wysoko w góry. I ponadkosztowej.
  …Lecz skoro ich stać…

  Znajomy doktor, 40 lat starszy, powiada, iż gdyby mógł, odmawiłaby leczenia nikotynistów.
  …Lecz skoro nas stać…

  Polubienie

 8. @a_cappella: Abstrahując od zapachów, jakież to nielogiczne – konsekwentnie puszczać setki złotych miesięcznie z dymem.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.