Pieniądze

Powinieneś z optymizmem podchodzić do swojego biznesu. Twoi sprzedawcy też powinni tryskać optymizmem. I twoi rodzice, twoje dzieci, twoi dostawcy i wszyscy pracownicy. W twoim zespole nie ma miejsca dla negatywnie nastawionych, pesymistycznych, jęczących cykorów. Za wyjątkiem księgowego.

Twój księgowy, kontroler, dyrektor finansowy – ktokolwiek, kto liczy twoje pieniądze, powinien być pesymistą. Nie osobą, która uważa, że sprawy zawsze idą w dobrą stronę, lecz przeciwnie, sądzić, że będzie coraz gorzej. A na twoje poranne powitanie: „Dzień dobry!” powinien odpowiadać: „To się jeszcze okaże, czy będzie dobry”. – Bob Pritchett „Fire Someone Today” (67)

Małe firmy mają tendencję do zaniżania cen swoich produktów i usług oraz do niedoszacowywania swoich prawdziwych kosztów uzyskania przychodu.

Co gorsze, wiele z nich ustala ceny na podstawie ponoszonych kosztów, a nie w oparciu o wartość, jaką otrzymują ich klienci. – Bob Pritchett „Fire Someone Today” (82)

Użycie w opracowaniu słowa „strategiczny” powinno niezwłocznie wzbudzić twoją czujność. W biznesie rzadko odnosi się ono do prawdziwej strategii; znacznie częściej jest kodem oznaczającym „wyrzucanie pieniędzy w błoto”. – Bob Pritchett „Fire Someone Today” (90)

Pieniądze nie są środkiem na wzrost. Są przyspieszaczem

Pieniądze nie pomagają firmie się rozwijać. Pomagają tylko zwiększyć szybkość ruchu. Nie obchodzi je kierunek tego ruchu ani nie przyczyniają się do jego zmiany. Jeśli biznes rośnie, pieniądze przyspieszają ten proces. Jeśli się zwija, nadają impet zsuwaniu się po równi pochyłej. – Bob Pritchett „Fire Someone Today” (104)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.