Mundury i papugi

Ludzie sukcesu potrafią dostrzegać wątki przeszłości oraz wątki przyszłości i rozplatać je tak, aby dało się nad nimi zapanować.

Seth Godin „Linchpin: Are You Indispensable?” (Amazon Kindle location 3128)

W ramach pytań i odpowiedzi po jednym z moich wykładów, przedstawiciel służb mundurowych podniósł rękę i powiedział: „Chcą, żebyśmy tworzyli nową przyszłość, żebyśmy byli przywódcami i wprowadzali pozytywne zmiany, a my nie mamy żadnej władzy. Nie mogę nic zrobić, jeśli nie mam władzy.

I to powiedział człowiek, który na co dzień nosi mundur z przypiętą odznaką.

Odpowiedziałem mu tak: „O ile większa zatem, powinna być twoja odznaka?”

Seth Godin „Linchpin: Are You Indispensable?” (Amazon Kindle location 3381)

Zawsze utrzymywałem, że twój produkt powinien odpowiadać twojemu marketingowi, a nie odwrotnie. I ta sama inwersja obowiązuje tutaj. Przeniesienie twojej pasji na twoją pracę jest dużo łatwiejsze niż znalezienie pracy, która będzie odpowiadać twoim pasjom.

Seth Godin „Linchpin: Are You Indispensable?” (Amazon Kindle location 3393)

Dla wielu z nas najszczęśliwszą przyszłością byłaby taka, która dokładnie odpowiada naszej przeszłości, tyle że jest trochę lepsza.

Seth Godin „Linchpin: Are You Indispensable?” (Amazon Kindle location 3416)

Gdy szef wręcza ci skrypt do odczytania lub gdy kopiujesz coś z podręcznika, nic dobrego z tego nie wynika. Po prostu nie mówisz prawdy, nie jesteś człowiekiem z krwi i kości i nie jesteś szczery.

Możesz powtarzać jak papuga słowa z podręcznika negocjacji lub z wykładu, na którym byłeś, ale każdy bystry słuchacz od razu pozna, że kiepsko odgrywasz rolę lub nas nabierasz.

Seth Godin „Linchpin: Are You Indispensable?” (Amazon Kindle location 3593)

To właśnie dlatego telemarketing jest tak szalenie mało skuteczny. Dlatego blogi korporacyjne są takie kulawe. Dlatego pracownicy obsługujący klientów są tak zestresowani. Doskonale czujemy, kiedy czytasz ze ściągi, ponieważ potrafimy doskonale wykrywać to, co jest prawdą.

Seth Godin „Linchpin: Are You Indispensable?” (Amazon Kindle location 3600)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.