Miej wszystkich gdzieś (2)

Oto kolejna porcja cytatów z książki „Ignore Everybody and 39 Other Keys to Creativity” Hugh MacLeoda:

Ponieważ współczesna, naukowo zaprojektowana korporacja została wynaleziona w pierwszej połowie dwudziestego wieku, kreatywność jednostki poświęcono na rzecz wymogów „gry zespołowej”. Zrobiono tak, ponieważ w ten sposób można było zarabiać więcej pieniędzy.

Jest tylko jeden problem. Gracze zespołowi nie są zbyt dobrzy w samodzielnym tworzeniu nowej wartości. Nie są autonomiczni; potrzebują zespołu, żeby żyć. – Hugh MacLeod „Ignore Everybody” (35-36)

Nie zdziwiłbym się, spotkawszy człowieka, który napisał arcydzieło na odwrocie jadłospisu w barze szybkiej obsługi. Natomiast spotkanie człowieka, który napisał arcydzieło srebrnym piórem wiecznym od Cartiera przy antycznym stoliku w przestronnym lofcie w modnej okolicy byłoby prawdziwą niespodzianką. – Hugh MacLeod „Ignore Everybody” (43)

Blokada twórcza jest tylko symptomem uczucia, że nie masz nic do powiedzenia, połączonego z raczej dziwacznym przekonaniem, że powinieneś czuć potrzebę powiedzenia czegoś istotnego. – Hugh MacLeod „Ignore Everybody” (100)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.