Miej wszystkich gdzieś (3)

Oto ostatnia porcja cytatów z książki „Ignore Everybody and 39 Other Keys to Creativity” Hugh MacLeoda:

Nie otrzymasz wymarzonego stanowiska tylko dlatego, że wejdziesz do gabinetu redaktora naczelnego i powiesz: „Dzień dobry. Mam prośbę: chciałbym kiedyś zostać dziennikarzem sportowym”.

Otrzymasz tę robotę, gdy wejdziesz do jego gabinetu i oświadczysz: „Hej! Jestem najlepszym dziennikarzem sportowym na tej planecie”. I w jakiś sposób naczelny będzie wiedział, że nie kłamiesz.

Bo nie idziesz tam, żeby prosić o łaskę. Idziesz uprzejmie poinformować, co masz do zaoferowania. Nie prosisz o władzę, bo już ją masz. To właśnie oznacza „być gotowym”. Tak wygląda branie tego, co ci się należy. – Hugh MacLeod „Ignore Everybody” (113-114)

„Wiele osób twierdzi, że ma dwadzieścia lat doświadczenia zawodowego. Tymczasem tak naprawdę, mają roczne doświadczenie powtórzone dwadzieścia razy.” – Hugh MacLeod „Ignore Everybody” (126)

Jak powiedział Budda: nie ma jednej drogi do Nirwany. Oświecenie jest domem z sześcioma miliardami drzwi. Podczas naszego życia nie szukamy TYCH DRZWI, ani JAKICHKOLWIEK DRZWI. Każdy szuka SWOICH, NIEPOWTARZALNYCH DRZWI. – Hugh MacLeod „Ignore Everybody” (145)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.