Przyczyna i skutek

W dzisiejszym świecie każdy chce być zdrowy, szczęśliwy, szczupły i bogaty – najlepiej tak szybko, jak się da. Przez wieki w odpowiedzi na to niemal powszechne zapotrzebowanie na natychmiastowe spełnianie życzeń, nieprzeliczone zastępy ludzi i organizacji oferowały kuszące formuły, specjalne techniki, ezoteryczne strategie i sekrety osiągania sukcesu i szczęścia bez najmniejszego wysiłku.

Co rok albo dwa ktoś publikuje książkę, taką jak „Sekret”, w której sugeruje, że istnieje krótka i łatwa droga do szczęścia i dużych pieniędzy. Według „Sekretu” wszystko, co musisz zrobić, to skupiać się na pozytywnych myślach i je wizualizować. W ten sposób przyciągniesz do swojego życia wszelkie dobre rzeczy, których pragniesz. Ta idea przemawia do ludzi unikających ciężkiej pracy niezbędnej do osiągnięcia czegokolwiek wartościowego.

Prawdziwą tajemnicą sukcesu jest jednak to, że nie ma żadnej tajemnicy. Są tylko uniwersalne zasady i ponadczasowe prawdy, które zostały odkryte i są ponownie odkrywane przez wieki. Szczęście, zdrowie i dobrobyt nie są rezultatem przypadku. Stanowią wynik przemyślanego planu i podlegają żelaznemu Prawu Przyczyny i Skutku.

Prawo to stanowi, iż „każda przyczyna powoduje skutek”. Mówi także, że „dla każdego skutku można wskazać jego przyczynę lub przyczyny”.

Brian Tracy „Flight Plan” (1-2)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.