Sekret

Sekret to prawo przyciągania.

Wszystko, co pojawia się w Twoim życiu, sam je do niego przyciągasz. A czynisz to za sprawą obrazów, jakie pojawiają się w Twoim umyśle. To jest to, co myślisz. Cokolwiek rozważasz w swoim umyśle, przyciągasz do siebie.

Potęga pozytywnego nastawienia, to główny temat książki „Sekret” Rhondy Byrne. Książki, która odniosła szalony sukces w Stanach Zjednoczonych i ostatnio została opublikowana w Polsce. I wszystko byłoby dobrze, gdyby ta prawda, którą każdy powinien zrozumieć, nie została poparta pseudonaukowymi wywodami o częstotliwościach myśli rezonujących z nieskazitelną strukturą Wszechświata i pokręconą logiką typu jeśli coś przydarzyło się jednemu człowiekowi, to na pewno przydarzy się i innym.

Z całej książki udało mi się wyłowić jeszcze dwa warte zacytowania fragmenty:

Jack Canfield: Pomyśl o samochodzie jadącym w nocy. Światła reflektorów sięgają tylko na odległość od trzydziestu do sześćdziesięciu metrów. Wygląda na to, że możesz pokonać trasę z Kalifornii do Nowego Jorku niemal w ciemności, widząc zaledwie najbliższe sześćdziesiąt metrów. Tak właśnie ujawnia się przed Tobą życie. Jeśli tylko wierzysz, że odsłoni się przed Tobą następne sześćdziesiąt metrów, a potem następne, Twoje życie będzie się przed Tobą stale odsłaniać. I w końcu zaprowadzi Cię do punktu przeznaczenia, jakim jest to, czego naprawdę pragniesz. Dlatego że pragniesz.

James Ray: W większości ludzie spoglądają na swoją obecną sytuację i mówią: „Oto, kim jestem”. Nie, to nie to, kim jesteś. To jest to, kim byłeś. Powiedzmy na przykład, że nie masz dość pieniędzy na koncie albo że nie zadowala Cię związek uczuciowy, albo że Twoje zdrowie i sprawność nie są zadowalające. To nie to, kim jesteś; to pozostałość, rezultat Twoich dawnych myśli i działań. A więc żyjemy bezustannie w tych pozostałościach myśli i działań podejmowanych w przeszłości. Kiedy patrzysz na swoją obecną sytuację i określasz według niej samego siebie, to skazujesz się na to, że w przyszłości nie będziesz miał niczego więcej.

I to by było na tyle. Na całą resztę szkoda twojego czasu i pieniędzy.

Jedna myśl w temacie “Sekret

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.