Cielęcina

Chociaż było jeszcze za wcześnie, by myśleć o komputerach NeXT zjeżdżających z taśmy produkcyjnej, firma przygotowywała już grunt pod przyszłą sprzedaż. Zespół marketingowy Steve’a zorganizował kolację dla przedstawicieli głównej, docelowej grupy użytkowników komputerów NeXT, klientów z najlepszych amerykańskich uniwersytetów. Spotkanie było na tyle ważne, że Steve postanowił zjawić się na nim osobiście. Kolacja rozpoczęła się od przystawek. Po przystawkach na stołach pojawiły się sałatki. Zabrano talerze i obsługa wniosła… deser.

Przedstawiciele NeXT byli zdumieni, podobnie jak wszyscy ważni goście. Otóż, jak się okazało, ktoś odpowiedzialny za menu pomylił się i na danie główne wybrał cielęcinę. W ostatniej chwili, tuż przed kolacją, Steve odkrył, że nie uwzględniono jego wegetariańskiego menu i wydał obsłudze polecenie, by pominęła danie główne. Łącznie z warzywami.

Ponieważ menu nie odpowiadało jego nawykom żywieniowym, Steve pozwolił, by najważniejsi klienci NeXT wyszli ze spotkania nie tylko głodni, lecz także niepewni co do metod podejmowania decyzji przez szefa firmy.

Jeffrey Young, William L. Simon „iCon – Steve Jobs” (156)

Jedna myśl w temacie “Cielęcina

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.