BBS #0108: Dokąd, jak czy z kim?

Nie masz czasu czytać tego wpisu? To go posłuchaj! Tutaj albo w postaci podcastu Biznesu Bez Stresu dostępnego we wszystkich rozgłośniach od Apple po Spotify i YouTube!

EWAHANOIDotychczas myślałem, że człowiek ma do wyboru tylko dwie możliwości: albo coś robi, bo chce osiągnąć jakiś cel, albo coś robi, bo po prostu cieszy go to robienie. Innymi słowy: albo chce dokądś dojść, albo wyrusza w drogę, bo lubi podróżować. Ostatnio internet podpowiedział mi trzecią możliwość, kto wie, czy nie najważniejszą…

Może zamiast skupiać się na celu wędrówki albo na wrażeniach, których nam ona dostarcza, powinniśmy zastanowić się nad tym, z kim podróżujemy? Może wcale niegłupie jest przysłowie, że „lepiej z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć”? I nie tylko o przymioty intelektu tu chodzi! Lepiej jest przecież przebywać z ludźmi uczciwymi, godnymi zaufania, słownymi i miłymi niż zakompleksionymi, wrednymi kłamcami. Może właśnie to stanowi ten poszukiwany przez wielu klucz do szczęścia?

Zupełnie nie wiem, czym na to zasłużyłem, ale na mojej drodze spotkałem spore grono wspaniałych ludzi z Panią TesTeqową na czele. Świadomość ich obecności w moim życiu dodaje mi siły, kiedy muszę pokonywać zewnętrzne trudności, i „ustawia mnie do pionu”, kiedy przychodzi mi walczyć z wewnętrznymi demonami. Po prostu wiem, że byłbym ostatnią świnią, gdybym ich zawiódł. Nie mógłbym potem bez wyrzutów sumienia patrzeć na siebie w lustrze.

Czy zawsze mi się to udawało? Nie jestem pewien, ale wiem, że zawsze się starałem. Prawie zawsze. Bo zdarzyło się kiedyś, że nie mogąc sobie poradzić ze sobą i z sytuacją, w której się znalazłem, dotkliwie zraniłem osobę, która mi zaufała. Przeprosiłem ją, ale nie miało to już żadnego znaczenia. Mleko się rozlało. Może po prostu musiałem popełnić ten karygodny błąd, żeby pamięć o nim służyła mi później za drogowskaz… w przeciwną stronę.

Tak czy inaczej pamiętaj, że choć liczy się cel, do którego podążasz, i droga, którą przemierzasz, to również, a może nawet przede wszystkim, liczy się to, z kim wędrujesz.

Dziękuję Ci, Pani TesTeqowo, że wyruszyłaś ze mną w tę podróż, że dzielnie przetrwałaś wszystkie burze i zamiecie, i że wciąż razem idziemy przez świat!

4 myśli w temacie “BBS #0108: Dokąd, jak czy z kim?

 1. Kim/czym byśmy byli, gdyby nie kobiety które spotkaliśmy na swej drodze i które zobaczyły w nas to coś, czego sami nie widzieliśmy.. .

  Polubienie

 2. @Orginal_Replica: Pięknie powiedziane. Mieliśmy szczęście. Bo nie wszyscy trafiają na motywatorki – niektórym pisane są niewiasty zrzędliwe. ;-)

  Polubienie

 3. Piękne są i były te kobiety, z którymi nas los zetknął.
  Motywatorki – super Begriff.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.