BBS #0105: Heniek! Gdzie jest ten ostry nóż?

Nie masz czasu czytać tego wpisu? To go posłuchaj! Tutaj albo w postaci podcastu Biznesu Bez Stresu dostępnego we wszystkich rozgłośniach od Apple po Spotify i YouTube!

INKWIZYCJA-300x300– Heniek! Gdzie jest ten ostry nóż? – woła z kuchni Halinka pochylona nad szufladą pełną noży. Jest poirytowana, bo wszystkie są tępe. Pamięta, że mają taki jeden piekielnie ostry nóż, którego używają do wszystkiego, ale nie może go znaleźć. Pewnie Heniek zostawił go na podwórku, kiedy strugał strzały do łuku dla Januszka…

* * *

Sandra jest wściekła. Stoi przed swoją przepełnioną szafą z ciuchami i zastanawia się, który t-shirt założyć na wyjście do pubu ze swoją paczką. Co któryś wyjmie, to okazuje się, że albo jest wypłowiały, albo ma niedającą się sprać plamę po barszczu, albo nadrukowane na nim litery są szpetnie pomarszczone. Pamięta, że ma taką jedną fajną, czerwoną koszulkę z napisem „NIKT SIĘ NIE SPODZIEWA HISZPAŃSKIEJ INKWIZYCJI”, ale nie może jej znaleźć.

* * *

Natalia przegląda foldery i pliki na firmowym serwerze. Za piętnaście minut ma pojawić się w sali konferencyjnej i przedstawić zarządowi założenia nowego projektu. Przez ostatnie dni wraz ze swoim zespołem ciężko pracowała nad ostatecznym kształtem prezentacji. A teraz siedzi przed komputerem i widzi listę piętnastu plików o niewiele różniących się nazwach. Każdy z nich może zawierać ostateczną wersję slajdów. Tylko który? Gdzie nie ma tych żenujących błędów, które tak pieczołowicie wczoraj pousuwali?

* * *

Czy zauważasz wspólny motyw w tych historyjkach? Tak! Chodzi o to, że często trzymamy w swoich szufladach, szafach i komputerach rzeczy, które odegrały już swoją rolę i więcej nam się nie przydadzą. Chaotycznie ponazywane pliki z kolejnymi wersjami dokumentów wprowadzają nas w błąd, sterty ubrań, które nie nadają się już do noszenia, utrudniają nam znalezienie tych najfajniejszych, a nienaostrzone noże zagracają szuflady.

Nie trzymaj rzeczy, które nie nadają się już do użycia.

Zreanimuj je albo wyrzuć!

Trzeciej drogi nie ma!

* * *

(wpis inspirowany czwartą wskazówką na liście „100 Tips For A Better Life” autorstwa Conora Barnesa)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.