BBS #0046: Kobieta w windzie

Nie masz czasu czytać tego wpisu, to go posłuchaj! Tutaj albo w postaci podcastu Biznesu Bez Stresu dostępnego we wszystkich rozgłośniach od Apple po Spotify i YouTube!

DAMAKIERDwa lata temu z okazji Dnia Kobiet opublikowałem wpis „Szacunek, nie kwiatki”, w którym zasugerowałem, że najlepszym prezentem dla dziewczyn i pań nie są kwiatki i czekoladki, ale prawdziwy szacunek. I to nie tylko raz w roku z okazji ich święta, ale na co dzień. Dziś zaś mam dla wszystkich facetów fragment rozmowy Bartka Przybyszewskiego ze znanym jutuberem Krzysztofem Gonciarzem – fragment, który pomoże wam lepiej rozumieć kobiety.

Bartek Przybyszewski: Znajoma powiedziała mi, że zasadniczą różnicą jest tu poczucie zagrożenia. Jeśli samotny mężczyzna trafi do pokoju z pięcioma nieznajomymi kobietami, które komentują jego wygląd, to może go to zniesmaczy, ale nie przestraszy. A jeśli kobieta jest w pokoju z pięcioma obcymi mężczyznami, którzy ją „komplementują”, to to przestaje być neutralne. Ona musi uważać, sytuacja jest potencjalnie niebezpieczna.

Krzysztof Gonciarz: Tak. Albo inny przykład: jesteś facetem, stoisz sam w windzie i w ostatniej chwili wbiega do niej dziewczyna. Nie kalkulujesz odruchowo, czy może warto wyjść z tej windy, bo ta osoba może zrobić ci krzywdę. A dla dziewczyn to jest bardzo normalne – gdy wsiada z nimi do windy mężczyzna, analizują, czy może być groźny.

[Krzysztof Gonciarz, „Rozum i godność człowieka”, s. 210]

Pomyślcie o tym nie tylko od święta!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.