Słyszysz? To pracują maszyny drukarskie. Zadrukowują kolejne arkusze moimi mylnerykami i towarzyszącymi im gustownymi ilustracjami. Żadnej szarzyzny – wszystko w kolorze, bo to będzie najpiękniejsza i najniezwyklejsza książka 2019 roku. Czy pisałem już, co to są mylneryki?
Wyjaśnienie znajduje się w książce, ale pozwolę sobie je tutaj zacytować:
A skąd wzięło się określenie „mylneryki”?
Cóż, jakże inaczej mogłyby się nazywać limeryki o… mylnym myśleniu? Wybór był oczywisty: „mylne limeryki”, czyli w skrócie „mylneryki”!
[Krzysztof Wysocki, „Mylneryki”, s. 222]
Podtytuł mojej książki brzmi „Ilustrowany katalog błędów, skłonności i złudzeń poznawczych” i nie ma przebacz – powstało blisko 200 limeryków, 200 ilustracji i 200 pigulastych (czyli ekstremalnie zwięzłych) definicji ułomności, które przeszkadzają nam racjonalnie rozumować i podejmować optymalne decyzje.
„Już za chwileczkę, już za momencik” (ale jeszcze nie dziś i nie jutro) uruchomię sklep internetowy, za pośrednictwem którego będzie można zamówić „Mylneryki”.
Na 15 września planowałem uroczystą premierę książki połączoną ze spotkaniem autorskim, ale huragan Dorian pokrzyżował plany nie tylko prezydentowi Trumpowi. ;-) Impreza odbędzie się w drugiej połowie października i mam nadzieję, że jesienna pogoda okaże się dla nas łaskawsza.
W drugiej połowie października będę również uczestniczył (jako wystawca) w Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie. Już teraz serdecznie zapraszam do odwiedzenia mojego stoiska – szczegóły niebawem.
A dziś… uroczysta premiera szalonej okładki „Mylneryków”. Jak ci się podoba?
Okładka rewelacja!!!
PolubieniePolubienie
Kupuję.
PolubieniePolubienie
@Piotr: Dziękuję. To zasługa Marcina Gajosińskiego, który ją stworzył!
PolubieniePolubienie
@Kornel Wojtkiewicz: Dziękuję za zaufanie!
PolubieniePolubienie
Na książkę czekam z niecierpliwością. Okładka bardzo fajna i charakterystyczna, chociaż ja tekst ułożyłbym tak, żeby część żółta zawierała w całości „Mylne” i Krzysztof” a niebieska w całości „poznawczych”. Teraz wygląda jakby ktoś po prostu wypośrodkował tekst, bez patrzenia na tło na którym będzie on prezentowany.
PolubieniePolubienie
@Konlin: Dziękuję za zaufanie. Umieszczenie niesymetrycznych napisów na symetrycznym tle tak, żeby się logicznie dzieliły, było niestety niemożliwe. „Mylne” jest dłuższe do „ryki”, a „Krzysztof” od „Wysocki”.
PolubieniePolubienie
Celna uwaga @Konlin. Istnieje przeciez coś takiego jak kerning
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=kerning
I niemożliwe stanie sie możliwe.
Ale w drugim wydaniu.
Czekamy jednak, pełni nadziei, na zawartość…
PolubieniePolubienie
Niesamowita okłada! Przyciąga wzrok!
PolubieniePolubienie
@O_R: Przy drugim wydaniu poproszę Cię o konsultację, jak wyrównać kerningiem te nierówne części napisów, unikając bólu oczu oglądacza.
PolubieniePolubienie
@Rafal G.: Dziękuję. To zasługa Marcina Gajosińskiego, który ją stworzył!
PolubieniePolubienie