KlubBBS: Mylneryczny finisz

BBS150GBSłyszysz? To pracują maszyny drukarskie. Zadrukowują kolejne arkusze moimi mylnerykami i towarzyszącymi im gustownymi ilustracjami. Żadnej szarzyzny – wszystko w kolorze, bo to będzie najpiękniejsza i najniezwyklejsza książka 2019 roku. Czy pisałem już, co to są mylneryki?

Wyjaśnienie znajduje się w książce, ale pozwolę sobie je tutaj zacytować:

A skąd wzięło się określenie „mylneryki”?

Cóż, jakże inaczej mogłyby się nazywać limeryki o… mylnym myśleniu? Wybór był oczywisty: „mylne limeryki”, czyli w skrócie „mylneryki”!

[Krzysztof Wysocki, „Mylneryki”, s. 222]

Podtytuł mojej książki brzmi „Ilustrowany katalog błędów, skłonności i złudzeń poznawczych” i nie ma przebacz – powstało blisko 200 limeryków, 200 ilustracji i 200 pigulastych (czyli ekstremalnie zwięzłych) definicji ułomności, które przeszkadzają nam racjonalnie rozumować i podejmować optymalne decyzje.

„Już za chwileczkę, już za momencik” (ale jeszcze nie dziś i nie jutro) uruchomię sklep internetowy, za pośrednictwem którego będzie można zamówić „Mylneryki”.

Na 15 września planowałem uroczystą premierę książki połączoną ze spotkaniem autorskim, ale huragan Dorian pokrzyżował plany nie tylko prezydentowi Trumpowi. ;-) Impreza odbędzie się w drugiej połowie października i mam nadzieję, że jesienna pogoda okaże się dla nas łaskawsza.

W drugiej połowie października będę również uczestniczył (jako wystawca) w Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie. Już teraz serdecznie zapraszam do odwiedzenia mojego stoiska – szczegóły niebawem.

A dziś… uroczysta premiera szalonej okładki „Mylneryków”. Jak ci się podoba?

Mylneryki_okladka_twarda_wiz2-768x1024

10 myśli w temacie “KlubBBS: Mylneryczny finisz

  1. Na książkę czekam z niecierpliwością. Okładka bardzo fajna i charakterystyczna, chociaż ja tekst ułożyłbym tak, żeby część żółta zawierała w całości „Mylne” i Krzysztof” a niebieska w całości „poznawczych”. Teraz wygląda jakby ktoś po prostu wypośrodkował tekst, bez patrzenia na tło na którym będzie on prezentowany.

    Polubienie

  2. @Konlin: Dziękuję za zaufanie. Umieszczenie niesymetrycznych napisów na symetrycznym tle tak, żeby się logicznie dzieliły, było niestety niemożliwe. „Mylne” jest dłuższe do „ryki”, a „Krzysztof” od „Wysocki”.

    Polubienie

  3. @O_R: Przy drugim wydaniu poproszę Cię o konsultację, jak wyrównać kerningiem te nierówne części napisów, unikając bólu oczu oglądacza.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.