Zasada Trzeciego Tygodnia

ZASADATTJak wiadomo, przez pierwszy tydzień Stwórca był bardzo zapracowany. W pocie czoła rychtował cały wszechświat, gwiazdy, planety, rośliny, zwierzęta i glinianego ludka, którego ożywił. Na drugi tydzień zaplanował sobie zrobienie porządku w rajskim ogrodzie, gdzie – jako wszechwiedzący – spodziewał się niezłego bałaganu pozostawionego przez niesforną Ewę i rozkojarzonego Adama. Jednak z pewnością nie miał wiele do zrobienia w trzecim tygodniu. Dlaczego tak sądzę?

Dlatego, że my, ludzie stworzeni na Jego obraz i podobieństwo, jesteśmy zawsze bardzo zajęci w bieżącym tygodniu, w następnym nasz kalendarz prawie całkowicie wypełniają zaplanowane spotkania i sprawy do załatwienia, natomiast w trzecim tygodniu możemy zawsze znaleźć sporo wolnego czasu. Zajrzyj do swojego kalendarza i sprawdź. Mam rację?

Co z tego wynika?

Zasada Trzeciego Tygodnia!

Zasada Trzeciego Tygodnia jest jedną z najlepszych metod wprowadzania pozytywnych zmian we własnym życiu! Znacznie skuteczniejszą niż postanowienia noworoczne albo rzucanie się z motyką na słońce. ;-)

Bieżący tydzień masz zapewne przepełniony, następny – wypełniony, ale w trzecim tygodniu możesz zazwyczaj znaleźć wolną godzinę, dwie albo i więcej. Tam więc planuj początek zmian!

Chcesz zacząć biegać lub chodzić na basen, ale jesteś zbyt zajęty? W trzecim i następnych tygodniach na pewno znajdziesz na to czas!

Chcesz zacząć uczyć się chińskiego? W trzecim i następnych tygodniach na pewno znajdziesz na to czas!

Chcesz wreszcie uporządkować bałagan w garażu? W trzecim i następnych tygodniach na pewno znajdziesz na to czas!

Zasada Trzeciego Tygodnia sprawdza się nie tylko w dziedzinie spraw osobistych. Jeśli w swojej organizacji chcesz przeprowadzić coś, co wymaga czasowego zaangażowania innych członków zespołu, zaplanuj to na trzeci tydzień od dziś. Tak jak ty, większość ludzi będzie w stanie znaleźć godzinkę, żeby poświęcić ją twojemu projektowi.

Skoro Stwórca stosował Zasadę Trzeciego Tygodnia i osiągnął takie wspaniałe rezultaty, to nie wątpię, że i tobie pomoże ona osiągać cele, które sobie wyznaczysz. Powodzenia!

2 myśli w temacie “Zasada Trzeciego Tygodnia

  1. Podsunę to rozwiązanie klientowi, kiedy po raz kolejny zapyta kiedy jego sprawa będzie załatwiona :) „W trzecim i następnych tygodniach na pewno znajdę na to czas!”

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.