Szwajcarski profesjonalizm

szwajca3Szwajcarska środa w BIZNESIE BEZ STRESU jest poświęcona cytatom z książki Wolfganga Koydla „Możesz być bogaty, czyli jak Szwajcarzy osiągnęli sukces” wyjaśniającym, dlaczego w tym alpejskim kraju klient jest zadowolony z profesjonalnie świadczonych usług:

W Szwajcarii zaraz po przyjeździe potrzebowałem elektryka. Ten z pedantyczną precyzją zapowiedział swoje przyjście na godzinę siódmą dziesięć następnego poranka. Dziewięć po siódmej stał już przed drzwiami. Miał na sobie świeżo wykrochmalony owerol z firmowym logo i tak dobrze wyposażoną skrzynkę z narzędziami, że pewnie by mu jej pozazdrościli w NASA.

Po trzydziestu siedmiu minutach robota była skończona. W przeciwieństwie do rzemieślników brytyjskich czy niemieckich człowiek ten nie chciał się nawet niczym poczęstować. Wykonywał tylko swoją pracę: szybko, czysto, profesjonalnie i skutecznie. Po prostu po szwajcarsku. Na koniec pozamiatał wióry i kurz.

(W. Koydl „Możesz być bogaty”, 113)

„Dobry hotel spełnia życzenia gościa, zanim ten spostrzeże, że w ogóle ma takowe” – brzmi credo hotelowego menedżera.

(W. Koydl „Możesz być bogaty”, 125)

„Szwajcar nie ma osobistego uroku Włocha, nie nadaje się do zabawiania klienteli – mówi Beritelli. – Za to jest zrównoważony, spokojny, funkcjonalny i dobrze zorganizowany. I to do tego stopnia, że podróż jest udana. Switzerland works, nic tu nie kuleje. Ta kultura usług jest jakby wpisana w szwajcarskie DNA”.

(W. Koydl „Możesz być bogaty”, 132)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.