7 nozbiańskich zasad

nozbe7„Praca, to nie jest miejsce, do którego chodzisz, ale to, co robisz.” – tak brzmi sedno filozofii firmy Nozbe, którą stworzył Michał Śliwiński. W artykule Nozbe Values Michał sformułował listę 7 zasad, które składają się na tę filozofię:

 1. Nozbianie są wolni. Mogą sami wybierać, gdzie, kiedy i za pomocą jakich narzędzi wykonują swoją pracę.
 2. Nozbianie sobie ufają i zasługują na zaufanie. Wierzą, że zaufanie jest lepsze od kontroli.
 3. Nozbianie pracują asynchronicznie. Przekazują sobie dobrze zdefiniowane zadania, a spotkania organizują tylko wtedy, gdy jest to konieczne i gdy są do nich dobrze przygotowani.
 4. Nozbianie są mobilni. Używają mobilnych urządzeń, mogą pracować skądkolwiek bądź i stosują rozwiązania wspierające mobilny styl życia.
 5. Nozbianie kroczą na czele postępu technicznego. Testują najnowsze urządzenia i aplikacje oraz studiują trendy, żeby w odpowiednim czasie znaleźć się w odpowiednim miejscu. Usprawniają i automatyzują otaczającą ich rzeczywistość.
 6. Nozbianie pomagają innym. Tworzą rozwiązania wspierające tych, którzy chcą ulepszyć i uporządkować świat. Pomagają sobie nawzajem w pracy i dzielą się swoją pomyślnością z potrzebującymi.
 7. Nozbianie kwestionują wszystko. Mają prawo zmieniać zdanie, sposób działania i wywracać swój biznes do góry nogami, żeby wznieść się na kolejny poziom rozwoju.

Co o tym sądzisz?

Polub moją książkę „Teraz!” na Facebooku!

5 myśli w temacie “7 nozbiańskich zasad

 1. Czy Nozbianie to freelancerzy czy etatowi pracownicy? Jeśli to pierwsze, to rozumiem, że oddając życie Królestwu Nozbe mogą liczyć na pracę do emerytury?

  Polubienie

 2. Nie jestem płatnym Nozbianinem, więc nie wiem, ale stawiałbym na „wolnych strzelców”. W przypadku Nozbian emerytura wydaje mi się pojęciem nieadekwatnym. Nozbianie robią to, co lubią, więc po co im jakieś odmienne stany istnienia w przyszłości?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.