Jedyny taki dzień w roku

WRZESIE1Jeśli chodzisz do szkoły, pierwszy września jest jedynym dniem w roku, kiedy możesz zmienić wszystko. Możesz się stać kimś innym – zrealizować swoje marzenia oraz najskrytsze pragnienia. Fenomen ten wyjaśniłem w mojej książce „Teraz! Jak już dziś zmienić jutro?”, a teraz chcę tą tajemną wiedzą podzielić się ze wszystkimi czytelnikami BIZNESU BEZ STRESU:


Oprócz bycia okazją do nieszablonowego działania letnie wakacje mają również pewną dodatkową, rzadko wykorzystywaną przez młodych ludzi cechę: trwają wystarczająco długo, żeby w pamięci nauczycieli i kolegów zatarły się nieprzyjemne wydarzenia i rozczarowania, w których odegrałeś główną rolę. Każdy początek roku szkolnego jest świetnym momentem do zdefiniowania swojego nowego „ja”, do podjęcia próby przeskoczenia ze starych kolein na nową drogę, którą podążanie wydaje ci się znacznie przyjemniejsze i korzystniejsze. To działa! Przekonałem się o tym na własnej skórze, kiedy po wakacjach okazało się, że „Krzysztofa Nieśmiałego” zastąpił „Krzysztof Towarzyski”, któremu niestraszna jest rozmowa i randka z koleżanką. Był to oczywiście element mojego dojrzewania, ale z premedytacją wykorzystałem okres wakacyjny do dokonania tej istotnej zmiany swojego wizerunku.

Krzysztof Wysocki „Teraz! Jak już dziś zmienić jutro?” (183)


Jeśli chodzisz do szkoły i pragniesz zmienić coś w swoim życiu, zrób to dziś – następna taka okazja nadarzy się dopiero za rok.

Jeśli masz dziecko w wieku szkolnym, porozmawiaj z nim na ten temat – może chce się stać kimś odrobinę innym, tylko nie wie, że należy to zrobić właśnie pierwszego września.

A jeśli jeszcze nie kupiłeś „Teraz! Jak już dziś zmienić jutro?”, to wiedz, że cały jedenasty rozdział tej książki poświęciłem temu, jak można skutecznie wykorzystać szkołę do swoich celów. A oto „dania na wynos”, które podsumowują treść tego rozdziału:

  1. Wybierając szkołę, wybierz oszczędność czasu i dobre towarzystwo.
  2. Nie próbuj się przypodobać, lecz bądź „tym, z którym warto przebywać”.
  3. Stosuj „Szkolną Zasłonę Dymną”.
  4. Uczyń z zadań domowych rytuał, żeby odciążyć swój „mięsień decyzyjny”.
  5. Podczas wakacji odkrywaj nieznane drogi, zdobywaj doświadczenia i wzbogacaj swój życiowy bagaż.
  6. Wykorzystuj wakacje do definiowania swojego nowego „ja”.

Polub moją książkę „Teraz!” na Facebooku!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.