Jak znaczek pocztowy

Prawie wszyscy wiedzą kim był Mark Twain – najsłynniejszym, dziewiętnastowiecznym humorystą amerykańskim. A Josh Billings? Nawet nie doczekał się wzmianki w polskiej Wikipedii! Otóż Josh Billings uznawany jest za tego, który w dziedzinie dziewiętnastowiecznego humoryzmu amerykańskiego zajął drugie miejsce za Markiem Twainem.

Nie znam jego twórczości, ale natknąłem się ostatnio na przypisywany mu cytat, który bardzo odpowiada mojemu sposobowi działania:

Bądź jak znaczek pocztowy – przyklej się do jednej rzeczy i nie odpadaj, aż dotrzesz do miejsca przeznaczenia.

Zbyt często ludzie nie wykazują należytej wytrwałości w dążeniu do celu. Wydaje im się, że wystarczy odrobina sprytu, kilka dni lub tygodni pracy, jakiś „myk” i sukces spadnie z nieba jak wygrana w Lotto. Nie twierdzę, że coś takiego nie może się zdarzyć. Może. Z takim samym prawdopodobieństwem, jak… wygrana w Lotto.

Odniesienie rynkowego sukcesu zajęło takim symbolom jak Microsoft, Apple, Yahoo!, Google, Facebook, Amazon.com nie mniej niż 3 lata, a w większości przypadków 7 i więcej lat. Tyle czasu trwa „błyskawiczna droga na szczyt”.

Jaki stąd wniosek?

Jeśli brak ci cierpliwości, graj w Lotto.

Jeśli chcesz odnieść zasłużony sukces:

Przyklej się i nie odpadaj!

Jedna myśl w temacie “Jak znaczek pocztowy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.