„TAK” znaczy „NIE”, „NIE” znaczy „TAK”

Wbrew pozorom ten paradoksalny tytuł dzisiejszego wpisu nie jest wariacją na temat przewrotnej natury kobiet. :-)

Tytuł ten odnosi się do jednej z najistotniejszych prawd o życiu – prawdy, którą zbyt często ignorujemy.

Jeśli mówisz czemuś „TAK”, oznacza to, że tym samym mówisz wielu innym rzeczom „NIE”. Po prostu nie będziesz miał czasu, energii lub możliwości, żeby się nimi zająć.

Na przykład mówiąc „TAK” propozycji wykonania pracy zleconej, mówisz „NIE” zabawie ze swoimi dziećmi, spacerowi z żoną, wyskoczeniu na piwo z kumplami czy wyrwaniu się na parę dni w góry na narty. Oczywiście nie oznacza to, że powinieneś zawsze mówić „NIE”, słysząc intratną propozycję, ale nie zapominaj, z czego rezygnujesz mówiąc „TAK”.

Jeśli mówisz czemuś „NIE”, oznacza to, że tym samym mówisz wielu innym rzeczom „TAK”. Odmowa uwalnia tkwiący w tobie potencjał, który możesz wykorzystać do realizacji swoich prawdziwych marzeń i planów.

Na przykład, mówiąc „NIE” głupim serialom telewizyjnym, zyskujesz wiele czasu na zadbanie o swoje zdrowie i kondycję fizyczną, przeczytanie ciekawej książki, nauczenie się programowania w Javie czy zatrzymanie się i wydanie okrzyku radości na widok płynących majestatycznie po błękitnym niebie niezwykłych, białych obłoków, którym zachodzące słońce zaróżowiło brzuchy.

Zauważ, że pojedyncze „TAK” często implikuje wielokrotne „NIE”, zaś pojedyncze „NIE” zawsze otwiera drogę do wyboru pomiędzy różnymi, ciekawymi „TAK”.

Dlatego zastanów się dwa razy, zanim wybierzesz „TAK” lub „NIE”, ponieważ twój wybór jest jak medal – ma dwie strony, którym warto zawczasu dokładnie się przyjrzeć.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.