Rework – decyzje

Odkładane decyzje tworzą sterty, które albo są ignorowane, albo porządkowane w pośpiechu, albo wyrzucane bez przeglądania. W ten sposób ukryte tam pojedyncze problemy pozostają nierozwiązane.

Jeśli tylko możesz, zamiast podejścia „pomyślmy o tym” stosuj podejście „podejmijmy decyzję w tej sprawie”. Czuj się zobowiązany do podejmowania decyzji. Nie czekaj na doskonałe rozwiązania, tylko decyduj i idź naprzód.

Najlepsze jest wejście w rytm dokonywania wyborów. Wówczas, podejmując decyzję za decyzją, nabierasz rozpędu i rośnie twoje morale. Decyzje oznaczają postęp. Każda z nich jest cegiełką w budowanym przez ciebie fundamencie. Nie możesz opierać swojej budowli na „zdecydujemy później” – do tego dzieła nadaje się tylko „zrobione, decyzja podjęta”.

Cały problem polega na odkładaniu decyzji w oczekiwaniu na perfekcyjną odpowiedź, która ma się niebawem pojawić. Nie pojawi się. Prawdopodobieństwo podjęcia przez ciebie dobrej decyzji jest takie samo dziś, jak i jutro.

Jason Fried, David Hansson „Rework” (Amazon Kindle location 588)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.