Zostań komandosem!

W tradycyjnym biznesie, jak w wojsku, generałowie (zarząd) wytyczają strategię działania, kadra oficerska (kierownicy średniego szczebla) przekuwa strategię w taktykę, a szeregowi żołnierze (pracownicy) chwytają broń i wypełzają z okopów, żeby zwyciężyć lub polec na polu chwały.

Taka forma działania była do niedawna niepodważalnym kanonem, jednak w ostatnich latach zarysował się nowy trend: coraz mniejsze znaczenie zaczynają mieć nadawane odgórnie tytuły, a coraz bardziej liczy się zdolność do uchwycenia steru we własne ręce i zdobycia poparcia pozostałych członków załogi.

Obecnie wielu generałów staje się podwładnymi żołnierzy, którzy skutecznie przejmują przywództwo w organizacjach. Proces ten będzie się pogłębiał, a miejsce przedsiębiorstw zorganizowanych na wzór wielkich armii zajmą firmy złożone z luźno powiązanych oddziałów sił specjalnych (partyzanckich), działających we wspólnej sprawie.

Przygotuj się do tej zmiany! Zostań komandosem!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.