Lawina informacyjna

Wiele osób w młodym wieku cierpi na brak tematów do rozmowy. Nie nawiązują kontaktów z innymi ludźmi, ponieważ paraliżuje ich strach „O czym ja będę z nimi gadał?”. Nieleczona, przypadłość ta staje się schorzeniem chronicznym, blokującym możliwości rozwojowe na każdym etapie życia.

Lekarstwem jest w tym przypadku prowadzenie bogatego życia – zarówno w sferze własnych doświadczeń, jak i wykorzystywania wszelkich nadarzających się okazji do rozmowy: w sklepie, szkole, pracy, autobusie, tramwaju, pociągu i na drągu.

Im więcej dzieje się w twoim życiu, tym więcej masz tematów do rozmów i tym więcej masz do powiedzenia na tematy zainicjowane przez innych. A w czasie tych rozmów dowiadujesz się nowych rzeczy, które są materiałem do wykorzystania w kolejnych rozmowach. W pewnym momencie powstaje swego rodzaju lawina informacyjna i wówczas musisz zacząć powstrzymywać się przed mówieniem wszystkiego, co wiesz na dany temat, i wybierać tylko perełki najlepiej pasujące do danej rozmowy i rozmówcy. Powodzenia!

Jedna myśl w temacie “Lawina informacyjna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.