Making It All Work – cytaty (2)

Na etapie „Wyjaśniania” spraw masz okazję skupić się na tym, co zaprząta twoją uwagę, po to, żeby twoja energia się nie marnowała. Dlatego GTD jest zasadniczo metodą dotyczącą zarządzania umysłem, a nie czasem. (str.104)

Zazwyczaj bałagan składa się z rzeczy, którym ludzie nie przypisali znaczenia. Decyzję, co zrobisz z daną sprawą możesz podjąć dopiero wtedy, gdy określisz swój stosunek do tej sprawy, związane z nią zobowiązania i to, jak wpisuje się ona w twój świat. (str.105)

Oczywiście różnica pomiędzy wykonywaniem banalnych działań tylko dlatego, że w danej chwili nie stać cię na nic więcej, a wykonywaniem banalnych działań w celu uniknięcia tych bardziej wymagających jest bardzo delikatna. (str.185)

Im silniej wierzysz, że dysponujesz niezawodną siatką bezpieczeństwa, tym więcej ryzykownych wyzwań będziesz w stanie podjąć i tym większe pole do twórczych poszukiwań będziesz gotów sobie wyznaczyć. (str.192)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.