No to chlup!

Zwierzyłem się niedawno Pani TesTeqowej, że bardzo denerwuje mnie wychlapujący się sok, kiedy nalewam go do szklanki ze świeżo otwartego kartonu. Wygląda to mniej więcej tak:

Chlup 1

Okazało się, że Pani TesTeqowa doskonale wie, jak w takich sytuacjach postępować.

Wystarczy nalewać odwrotnie!

O właśnie tak:

Chlup 2

„Odwrotnie” oznacza w tym przypadku trzymanie u góry otworu, przez który wylatuje sok. Dzięki temu pozioma tafla soku w kartonie pozostawia miejsce dla wpływającego do wnętrza powietrza. Gdy otwór jest u dołu, a soku dużo, pozioma tafla soku blokuje drogę powietrza i powoduje chaotyczne wypluwanie płynu przez karton. Ot i cała tajemnica.

Pamiętaj: nie ma głupich pytań! Jeżeli nie udaje ci się samodzielnie rozwiązać problemu, zwróć się do kogoś o pomoc.

2 myśli w temacie “No to chlup!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.