6 pytań

A oto 6 pytań, które warto sobie zadać:

  1. Kogo kocham i co robię w tej sprawie? Nie czekaj do nieuniknionego rozstania, żeby okazać swoją miłość. Rób to jak najczęściej. Nie wymawiaj się brakiem czasu.
  2. Czy podążam w kierunku realizacji swoich marzeń, czy też strach staje na mojej drodze? Strach ma wielkie oczy i jest uzbrojony w pompkę powiększającą, za pomocą której nadaje wszystkim trudnościom przerażające rozmiary. Zabierz mu pompkę i zwiń ją w trąbkę!
  3. Czy robię rzeczy ważne, czy też zajmuję się błahostkami? Nie warto marnować życia na głupoty. Zadaj sobie pytanie dodatkowe: „Czy to, co robię, będzie miało jakiekolwiek znaczenie za 5 lat?”
  4. Co robię, żeby pomóc innym? Jak pisałem w moim wpisie o oddychaniu, bardzo ważna jest równowaga pomiędzy dawaniem i braniem. Nie zapominaj o dawaniu, ale też nie przesadzaj, bo zgubisz swoje własne życie.
  5. Czy jestem dobrym człowiekiem? Poklep się po plecach, jeśli zrobiłeś coś, co upoważnia cię do twierdzenia, że jesteś dobrym człowiekiem. Pomyśl, co mógłbyś w przyszłości zrobić inaczej, jeśli twoje zachowanie nie było całkiem w porządku.
  6. Jak pielęgnuję swoje pasje, zdrowie i energię życiową? Tak jak umierają rośliny, o które nie dbamy, tak i nasza wewnętrzna siła do działania zanika, jeśli jej nie pielęgnujemy. Rozwijaj swoje pasje, dbaj o zdrowie i kondycję fizyczną oraz dobrze się wysypiaj. Dzięki temu zawsze będziesz gotowy do intensywnego, pełnego satysfakcji życia.

Na podstawie „6 Questions to Ask Yourself to Get the Most Out of Life”.

Jedna myśl w temacie “6 pytań

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.