Bezstresowa lekkość bytu

Nie zdziw się, jeśli, stosując metodę GTD Davida Allena, dokonasz w życiu rzeczy, które nigdy się nie znalazły na twojej liście Projektów lub na liście Może Kiedyś.

Wbrew pozorom nie jest to sprzeczne z założeniami GTD. Na listach masz bowiem spisane wszystkie zamierzenia, które kiedykolwiek przyszły ci do głowy. Podzieliłeś je na te, którymi zajmiesz się w ciągu najbliższych dni, tygodni czy miesięcy, oraz te, które być może zrealizujesz w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Najważniejszy jest jednak fakt ich spisania. Dzięki temu twojego umysłu nie obciążają dręczące myśli, takie jak: „żebym tylko nie zapomniał o jedzeniu dla psa”, „trzeba załatwić wakacyjny obóz dla dzieci”, „kiedy ja się zabiorę za raport na środę”. Dzięki temu twój umysł jest gotowy zająć się bez stresu czymś nieoczekiwanym, czymś, co nigdy wcześniej nie przyszło ci do głowy, a co być może okaże się bardzo przyjemne.

Metoda GTD przygotowała cię na nieoczekiwane przyjemności i uodporniła na nieoczekiwane problemy.

Rozkoszuj się bezstresową lekkością bytu!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.