Od słowa do czynu

Czy zastanawiałeś się, jakie przeszkody napotyka twoja myśl, zanim zostanie przekuta w czyn przez podległych ci pracowników? Załóżmy, że swoją myśl sformułowałeś w postaci listu elektronicznego i wysłałeś do podwładnych. Jakie bariery myśl ta musi pokonać?

  1. Po pierwsze odbiorcy muszą przeczytać twój list. Czasem nie mają czasu, są przepracowani, albo ich dziecko wybiło szybę w szkole. Samo wysłanie i doręczenie listu nie gwarantuje, że zostanie on przeczytany.
  2. Po drugie odbiorcy muszą zrozumieć, co przeczytali. Czasami ludzie nie rozumieją tego, co dla ciebie jest oczywiste, lub rozumieją to opacznie.
  3. Po trzecie odbiorcy muszą uwierzyć w twoje przesłanie. Czasami ludzie uważają, że proponowane rozwiązanie jest nierozsądne i prowadzi firmę na manowce.
  4. Po czwarte odbiorcy muszą zapamiętać, o co ci chodzi. Czasami ludziom różne rzeczy wylatują z głowy. Jedną z takich rzeczy może być treść twojego listu.
  5. Po piąte odbiorcy muszą poczuć się zmotywowani do współudziału w realizacji twojego zamierzenia. W dzisiejszych, samolubnych czasach wielu z nich zadaje sobie pytanie: „a co ja z tego będę miał?”.

Jak widzisz droga od słowa do czynu wcale nie jest taka prosta.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.