Raz w tygodniu myślę

Przegląd Tygodniowy, kluczowy nawyk metody GTD (Getting Things Done) Davida Allena, to gwarancja, że przynajmniej raz w tygodniu z odpowiednią uwagą przyglądam się swojemu spisowi rzeczy, które chcę lub być może chcę zrobić w najbliższym czasie. Podczas Przeglądu Tygodniowego wyłapuję sprawy, które chciały się ukryć w mroku minionego tygodnia, i te, które czają się za zakrętem. Dopasowuję swoje zamiary do nowych okoliczności, które pojawiły się w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Jestem spokojny, bo wiem, że podczas ostatniego Przeglądu Tygodniowego wyznaczyłem najlepszy z możliwych kierunków działania, a niebawem czeka mnie kolejna konfrontacja rzeczywistości z planem podróży i ewentualna korekta kursu.

Raz w tygodniu myślę i dzięki temu działam o wiele skuteczniej od tych, którzy myślą znacznie rzadziej lub wcale.

Jak mówi David Allen:

„Jeżeli nie poświęcasz zawczasu należytej uwagi sprawom, które tego wymagają, to później będziesz musiał im poświęcić znacznie więcej uwagi, niż na to zasługują”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.