Chcesz wolnych wyborów?

Groźną postawą życiową jest pogląd, że od społeczeństwa należy nam się coś więcej niż tylko prawo do równych szans oraz możliwości sprawdzenia się i kształtowania swojej przyszłości. Przeciwnie, to właśnie my mamy zobowiązanie wobec społeczeństwa: prowadzić, kształtować i – daj Boże – zostawić je w lepszym stanie następnym pokoleniom. Osobistą odpowiedzialnością każdego z nas jest powstanie do walki o swoje prawa – tak w swoim miejscu pracy, jak i w sprawach rządzenia krajem, a nawet w życiu osobistym.

(…)

Czy chcesz zachować swoje prawo do głosowania w wolnych wyborach? Jeśli tak, to przyjmij odpowiedzialność za zapoznanie się z kandydatami i ich programami, zajmij w tych sprawach stanowisko i pofatyguj się do lokalu wyborczego. Ci, którzy dumnie deklarują: „Nie głosuję, polityka mnie nie interesuje” albo „Nie głosuję, bo to i tak nie ma żadnego znaczenia” są głupcami i stanowią zagrożenie dla idei wolnych wyborów. Prawdopodobnie większym zagrożeniem są tylko ci, którzy głosują, nie poznawszy kandydatów i ich programów, bezkrytycznie kierując się jedynie pogłoskami i hasłami propagandowymi.

Tim O’Leary „Warriors, Workers, Whiners & Weasels” (31-32)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.