Zanim powiesz TAK

Spotkali się w Aspen, gdzie przez cały dzień rozmawiali na temat wynagrodzenia, opcji na zakup akcji, zadań i obowiązków oraz mnóstwa innych szczegółów. Ovitz powiedział, że chce naradzić się ze swoją żoną. Za chwilę skontaktował się z Eisnerem i oznajmił: „Jestem do twojej dyspozycji. Zatem do dzieła”.

Eisner odłożył słuchawkę i nie wiadomo dlaczego, prawie natychmiast zadzwonił do Tony’ego Schwartza, pisarza, który w tamtym czasie był aktywnie zaangażowany we współtworzenie autobiografii Eisnera. Wybór powiernika wydaje się dziwny, lecz Eisner rozmawiał już ze Schwartzem na wiele osobistych tematów. Gdy Schwartz podniósł słuchawkę, Eisner wypalił: „Myślę, że popełniłem właśnie największy błąd w mojej karierze”.

Później, tego samego wieczoru, Ovitz wykończony całym dniem negocjowania i ustalania warunków przyszłej współpracy dołączył do swojej żony w ich domu w Aspen. Zapytała, jak minął dzień. Niewiarygodne, lecz odpowiedział: „Popełniłem właśnie największy błąd w mojej karierze”.

Była to nadzwyczaj ważna decyzja dla nich obu, dla Walt Disney Company i dla wszystkich jej udziałowców. A obaj zainteresowani, zaraz po jej podjęciu stwierdzili, że jest katastrofalna. Jednakże obaj czuli się związani mocą przyjaźni i wyznawanych wartości biznesowych, uważali, że powinni uhonorować zobowiązanie, które nawzajem sobie złożyli.

Dla każdego z nich stwierdzenie „właśnie popełniłem największy błąd w mojej karierze” było najmądrzejszym zdaniem, jakie wypowiedzieli w ciągu tego dnia.

Jeffrey Young, William L. Simon „iCon – Steve Jobs” (156)

Jaki stąd morał?

Zastanów się, zanim powiesz TAK. Nigdy nie jest za późno, żeby uciec sprzed ołtarza.

Jedna myśl w temacie “Zanim powiesz TAK

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.