Nie tylko GTD

David Allen jest nie tylko twórcą metody GTD (Getting Things Done), ale także autorem wielu wskazówek upraszczających i usprawniających życie. Oto kilka z nich:

  1. Jeśli często podróżujesz (służbowo lub prywatnie), przeznacz jedną z szuflad w swojej szafie na rzeczy, które zawsze zabierasz ze sobą. Staraj się mieć dodatkowy komplet podróżny każdej z takich rzeczy (przybory toaletowe, kabel zasilający do laptopa, ładowarka do telefonu komórkowego itp.).
  2. Używaj teczki spraw bieżących do przechowywania aktualnych „papierów jednorazowego użytku” takich, jak bilety lotnicze, potwierdzenia faksowe itp. – czyli dokumentów, które nie są fragmentem jakiegoś większego przedsięwzięcia, ale które powinieneś mieć pod ręką.
  3. Regularnie czyść skrzynkę otrzymanych listów elektronicznych. Kasuj to, co bezużyteczne, zajmuj się niezwłocznie tym, co nie wymaga więcej niż dwóch minut twojej uwagi, a resztę przenoś do folderu działań odłożonych na później lub umieszczaj w systemie gromadzenia informacji.
  4. Jeśli, podróżując, zabierasz ze sobą zapasowe akumulatory i baterie do sprzętu elektronicznego, oznaczaj naładowane źródła zasilania, oplatając je gumką-recepturką. Dzięki temu jeden rzut oka pozwoli ci stwierdzić, czy dany akumulator lub bateria są naładowane, czy nie.
  5. Zwiększ sprawność posługiwania się klawiaturą komputerową. Jeśli piszesz z szybkością mniejszą niż 50 słów na minutę, zainstaluj sobie program do nauki pisania bezwzrokowego i ćwicz. Poznaj też klawisze skrótu przyspieszające obsługę wykorzystywanego oprogramowania.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.