Nowa Zasada Dwóch Minut

Eric Mack opublikował w swoim blogu nową Zasadę Dwóch Minut dla Poczty Elektronicznej („A new two-minute rule for email”). Jak zapewne wiesz Zasada Dwóch Minut mówi, że jeżeli załatwienie jakiejś sprawy nie zajmie ci więcej niż dwie minuty, to po prostu ją załatw, ponieważ tyle samo czasu zajęłoby ci umieszczenie jej jako Najbliższego Działania na odpowiedniej liście kontekstowej GTD. Nowa Zasada Dwóch Minut dla Poczty Elektronicznej brzmi następująco:

Jeśli wysłanie odpowiedzi na list elektroniczny miałoby ci zająć więcej niż 2 minuty, skasuj ten list i zapomnij o sprawie.

Takie podejście zapewnia przede wszystkim pozbycie się korespondencji sformułowanej w tak zamotany sposób, że trudno zorientować się, o co nadawcy tak naprawdę chodzi. A jeśli było to coś ważnego, nadawca z pewnością przyśle ci ten ważny list jeszcze raz, być może nawet w bardziej zrozumiałej formie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.