Archiwizacja a podróże w czasie

Ludzie często mają kłopot z określeniem właściwego miejsca przechowywania nowego dokumentu, który znalazł się w ich skrzynce spraw przychodzących.

Jeśli taki dokument nie wymaga podejmowania żadnych działań, tylko zawiera informacje mogące się przydać w przyszłości, powinieneś umieścić go w swoim archiwum składającym się z opatrzonych tytułami i uporządkowanych alfabetycznie teczek. Pozostaje tylko pytanie, jak ten dokument sklasyfikować i w której teczce umieścić, żeby akt archiwizacji nie był tylko „upchaniem gdziekolwiek” tej nieszczęsnej kartki papieru?

Najlepiej sprawdzającym się sposobem decydowania o miejscu przechowywania danego dokumentu jest zadanie sobie pytania „Gdzie bym tego szukał?” zamiast zwyczajowego „Gdzie mam to schować?”

Twój umysł wykona wówczas następującą pracę: wybierze się w przyszłość, spojrzy na plik teczek, ujrzy właściwą i powróci do dnia dzisiejszego z gotowym, najlepszym tytułem teczki, której powinieneś użyć.

TesTeq – Krzysztof Wysocki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.