Zasada jednego roku

Wszędzie wokół ciebie gromadzą się rzeczy, które zagracają twoje życie. Stare czasopisma, wycinki z gazet, ubrania, model żaglowca kupiony jako pamiątka z gór itp. Dobrze byłoby się ich pozbyć, ale nie za bardzo chce ci się za to zabrać, a poza tym co będzie, jeśli wyrzucisz coś pochopnie? Garaże, piwnice, strychy i mieszkania pełne są takich przedmiotów o wątpliwej przydatności, czekających na usunięcie podczas generalnych porządków. A można sobie z tym problemem poradzić inaczej. Wystarczy stosować zasadę jednego roku mówiącą, że jeśli przez rok jakiś przedmiot nie był ci potrzebny, to możesz go spokojnie oddać potrzebującym lub wyrzucić. Reguła ta nie dotyczy oczywiście dokumentów (na przykład zeznań podatkowych) i pamiątek, do których wciąż masz silny stosunek emocjonalny. Stosując ten sposób myślenia szybko możesz pozbyć się dużej liczby niepotrzebnych rzeczy.

Co jednak zrobić z przedmiotami, co do których nie masz pewności, czy ci będą potrzebne, czy nie. Jest na to sprytny sposób. Spakuj te rzeczy do kartonowego pudła, zaklej to pudło i napisz na nim bieżącą datę. Po roku pewnie nawet nie będziesz pamiętał, co tam włożyłeś, ale będziesz wiedział, że żaden z tych przedmiotów nie był ci potrzebny przez ostatnie 12 miesięcy. Możesz więc spokojnie pozbyć się całej zawartości pudła.

TesTeq – Krzysztof Wysocki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.